wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-23| GIS, Mapy

Geoportal połączony ze StreetView

W serwisie Geoportal.gov.pl udostępniona została nowa funkcjonalność pozwalająca na włączenie widoku z serwisu StreetView we wskazanym kursorem miejscu.


Geoportal połączony ze StreetView
W celu uruchomienia narzędzia w pierwszej kolejności należy kliknąć prawym klawiszem myszy w miejscu zainteresowania, a następnie z menu wybrać pozycję „Widok StreetView” jak na ilustracji obok. Działanie spowoduje, że w nowym oknie przeglądarki zostanie wyświetlony widok danego otoczenia w serwisie GoogleMaps z uruchomionym widokiem StreetView. Aby uruchomić widok w innym miejscu mapy, należy zamknąć aktywny widok StreetView i czynność ponowić w innym miejscu albo przesunąć się w inne miejsce bezpośrednio w serwisie GoogleMaps.

Źródło: GUGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To może jeszcze dane zasobu centralnego niech będą z dysku google. Będzie jak znalazł na nowy artykuł w geoforum.
odpowiedz zgłoś
Skrypt No dobra, bardzo 'sprytni' ci programiści od GGK, bo w żaden sposób nie naruszają postanowień licencji poruszonych przez użyt. ~Google ani nie używają do tego API (czyli nie płacą, nie muszą płacić i nie obowiązuje ich licencja). Skrypt dostępny tutaj: https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/plugins/streetV iew/StreetView.js jest prosty jak budowa cepa: 1. Odczytaj współrzędne pod myszą, 2. Przelicz na EPSG 4326 używając Proj4, 3. Skonstruuj link do GMaps z użyciem tych współrzędnych, 4. Wywołaj linka "KONIECZNIE" w nowym oknie (omiń licencję). et voila!
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Skrypt Aaaa.. no i jeszcze wskażmy winnego: twórca/pisarz artykułu, lub dostawca jego treści, tu wskazany jako: Źródło: GUGiK. No i teraz pytanie, kto to pisał, ktoś od GUGiK rzeczywiście, czy ktoś z Geoportalu BO: "Geoportal POŁĄCZONY ze StreetView" - nieprawda, lub raczej gów.. prawda bo żadnego połączenia niema. "pozwalająca na WŁĄCZENIE WIDOKU z serwisu..." - nieprawda, tylko przekierowanie do NOWEGO OKNA reszta tego 'artykułu', tudzież 'krótkiej notatki' jak najbardziej mówi prawdę: "Działanie spowoduje, że w NOWYM OKNIE przeglądarki zostanie wyświetlony..." no i cacy. Nowe okno to już 'Warunki Użytkowania' pomiędzy "Dostawca treści okna = Google inc." a "Użytkownik = my" a GGK tam nie ma i nigdy nie było.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Skrypt Ojej, czyli nici z procesu i ekstradycji GGK do Stanów? Czy to możliwe, że forumowi eksperci od API i międzynarodowego prawa własności intelektualnej mogli się tak pomylić?
 1 
 3 
zgłoś
odp: odp: Skrypt Poczytaj opinie o udostępnianiu KW sprzed kilku miesięcy. Wypisz, wymaluj to co napisałeś. Nawet forma szyderstwa ta sama. I jak się skończyło ? To za kilka miesięcy zobaczymy jak skończy się ta sprawa.
zgłoś
odp: odp: Skrypt najpiękniejsze jest to, że ktoś zamiast robić swoją robotę siedzi i za darmo analizuje skrypty bo może coś znajdzie. Co kieruje takim człowiekiem? Urażona duma? Do końca życia pozostać zgorzkniałym?
 1 
 1 
zgłoś
odp: odp: Skrypt Przecież robią to o czym mówił GGK, przyglądają się za darmo temu co udostępnione. Czyż nie ? Zgorzkniały to jest ogórek, nie, nie ta z telewizji.
zgłoś
odp: odp: Skrypt A jeśli już o tym mowa to kod QR sięnie wyświetla w działkach bo ktoś nie potrafi wpisać dobrze html. To już wiesz co masz robić zamiast siedzieć na forum.
zgłoś
odp: Skrypt To kliknij sobie w Warunki w wyskakującym okienku StreetView i przejdź do Zabronione działania i przeczytaj ze zrozumieniem. https://www.google.com/intl/pl_pl/help/terms_maps/ Zabronione jest wykorzystywanie usług Google Maps z innymi usługami niż Google i nie ma tu znaczenia czy jest link do którego ktoś sobie napisał skrypt do publicznej mapy Googla czy korzystanie z ich API. Taka jest obecnie polityka Googla.
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Skrypt ale naprawdę, nikt nie wykorzystuje GMaps z 'innymi usługami'. Nie ma nakładki StreetView na podkład BDOT czy BDOO. Nie ma OSM na podkładzie GMaps. Nie ma porównania EGiB z budynkami Googla... jest 'generator linków', który pozwala 'otworzyć nowe okno'. Twoje rozumowanie mówi, że jeśli mam w jednej zakładce GMaps, w drugiej GeoPortal, w trzeciej TomTom, w czwartej Here a w piątej OSM, to naruszam 'zasady' każdej z tych usług, bo 'nie wolno ich łączyć z innymi usługami' ??? czy może do każdej mapy mam użyć innej przeglądarki? czy nawet innego komputera/urządzenia? Here na Nokii, TomTom na nawigacji, Bing na PC z Win10 a GMaps na tablecie androida??
 2 
zgłoś
odp: odp: Skrypt Nielicencjonowany: Daj spokój, nie przetłumaczysz. Ma klapki na oczach, będzie wklejał kolejne wyrwane z kontekstu regulaminy i skakał z kwiatka na kwiatek - jak już nie API, to teraz zwykłe linki łamiące zasady jakichś stron (tak działa internet, dude), a za chwilę np. że czemu Geoportal promuje przez linkowanie ten serwis, a nie inny.
zgłoś
#$%!!olety ,,Poza licencjami przyznanymi Ci przez Google, korzystanie z treści może być dopuszczalne zgodnie z zasadami ?dozwolonego użytku?. ?Dozwolony użytek? to pojęcie występujące w amerykańskich przepisach o prawie autorskim. Dopuszcza ono pewne możliwości wykorzystania dzieła chronionego prawem autorskim bez licencji od posiadacza praw autorskich. W innych krajach istnieją podobne, choć na ogół bardziej ograniczone pojęcia w ramach przepisów o prawie autorskim, m.in. tak zwane ?działanie w dobrej wierze?, które jest pojęciem wykorzystywanym w wielu państwach.?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Google Maps Services Dla malo zorientowanych. Deweloper korzystajacy z API dostawcy mapowego ma obwiazek wykorzystywać serwis zgodnie z regulaminem. Faktem jest że z serwisow Google Maps takich jak podklady, wyszukiwarka, streetview itd. można korzystać tylko na silniku mapowym googla.I nie jest to tajemnicą ze inni dostawcy jak Here czy TomTom maja takie same zasady.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Google Maps Services Następny... gdzie tu masz wykorzystanie API? To jest zwykły link do strony Google Maps. Po którego otwarciu - zaskoczenie! - wszystko działa na silniku mapowym GM. Tak więc polecam samemu się zorientować.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Google Maps Services Acha czyli państwowy portal wywołuje usługi Google Maps. O tym właśnie wszyscy piszą. Okienko które się pojawia ma napisane na dole warunki, może pora je przeczytać. Państwowy geoportal przekierowuje na komercyjny produkt nie ostrzegając internauty, że jego dane są przekazywane komercyjnej firmie i nie uzyskując na to jego zgody. Nie, no super jest. To może zamiast geoportalu dajmy Google Maps i będzie lepiej ? To może te 30 mln budżetu GUGiK przekierujmy na utrzymanie usług Google i przynajmniej będzie to aktualnie. Co ty na to ?
 1 
 2 
zgłoś
odp: odp: Google Maps Services Aha (nie acha), czyli palnąłeś głupotę z tym API i silnikiem, a teraz uciekasz w zupełnie inny temat.
 3 
 2 
zgłoś
odp: odp: Google Maps Services Wyciąganie wniosków masz tak dobre jak czytanie ze zrozumieniem warunków licencji Google. Rozróżnianie osób z którymi piszesz też ci nie idzie. Skup się, pomyśl, napisz, w tej kolejności.
zgłoś
odp: odp: Google Maps Services Żeby tego linka wywolać po stronie uzytkownika(narzedzia,ikonki) po pierwsze musisz miec zarejestrowane konto w google, a po drugie wygenerwany klucz maps javascript api przypisany do twojego konta. Nastepnie dodajesz kod do strony a uzytkownik ma nowa ikonkę. Uzytkownik wybiera ikonke klika w mape i tak dostaje linka w nowej karcie ale przedtem z twojego konta idzie zadanie z twoim kluczem api do serwisu googla. To na deweloperze na ktorego zarejestrowany jest klucz api spoczywa przestrzeganie wymagania uslugi z ktorej korzysta i nie zwalnia go nawet fakt ze za to placi albo nie doczytal. Google wprowadzil zmiany w regulaminach 2 lata temu, a ci ktorzy to przeoczyli maja zonka. Zasada jest prosta korzystasz z funkcji googla na mapach googla. Wydziergasz cos na Leaflet, OpenLaers czy czymś innym i wpinasz z uslge google maps api(ktorego czescia jest street view) lamiesz reg. serwisu.
 2 
 2 
zgłoś
odp: odp: Google Maps Services Masz rację, jest tak jak pan gugiel i jego geoforumowi fanboje twierdzą. Umieszczenie linka http na stronie to złamanie czyjegoś regulaminu. A ten przecież jest świętszy niż Biblia i ważniejszy niż konstytucja. Na pewno każdy sąd to potwierdzi. Tak więc nie pozostaje nam nic, tylko czekać na proces i ekstradycję GGK do USA.
 2 
 2 
zgłoś
Lubię jak ktoś przekazuje dane do USA np. każąc internaucie wywoływać usługę Google lub używając google analitycs i nie tylko ja lubię. GUGIKu a prawników to dobrych macie ? https://uodo.gov.pl/pl/138/1603
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Lubię jak Mam nadzieję, że równie dobrych co w niektórych nadmorskich województwach, śmiało korzystających z Google Analytics na stronach urzędu. Na pewno nasi eksperci zgłosili już sprawę tam, gdzie trzeba.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Street View Prosimy się z zapoznaniem z regulaminem korzystania z usługi Google Maps 3.2.2 Requirements for Using the Services. (e) No Use With Non-Google Maps. To avoid quality issues and/or brand confusion, Customer will not use the Google Maps Core Services with or near a non-Google Map in a Customer Application. For example, Customer will not (i) display or use Places content on a non-Google map, (ii) display Street View imagery and non-Google maps on the same screen, or (iii) link a Google Map to non-Google Maps content or a non-Google map. https://cloud.google.com/maps-platform/terms/?hl=p l
 3 
 10 
odpowiedz zgłoś
odp: Street View całe szczęście, że tylu prawników siedzi zawsze on-line na forum dla skoczybruzdów. Serce roście
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Street View A wiesz że przy KW i Uodo było podobnie ? Też nikt się nie znał tylko GGK. Przypomnij mi jak się tamta sprawa skończyła ?
 1 
 5 
zgłoś
odp: odp: Street View Właśnie, jak miewa się sprawa w prokuraturze GGK ?
zgłoś
odp: Street View ~Google do ~Google treść tej licencji/regulaminu jest z darmowej usługi czy z płatnego API? wiesz jakie API (płatne/free) wykorzystuje geoportal do odpytywania streetView? może w wersji subskrynenckiej nie ma takich zapisów.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Street View ~Google Jeśli ktoś ma wątpliwości zawsze może zapytać się google czy takiej licencji udzielił. Teoretycznie można założyć że centralny urząd zawsze stosuje się do polskiego prawa. ;)
 4 
zgłoś
odp: odp: Street View ~Google Bogaty urząd, ceny usłg googla są dość wysokie. Na start zakładam że ze 100 tys pójdzie miesięcznie, a później tylko więcej.
 3 
zgłoś
odp: odp: Street View ~Google W ugodzie przy potencjalnym naruszeniu licencji to raczej wątpliwe.
 1 
 3 
zgłoś
odp: Street View Śmiałe założenie, że zwykłe umieszczenie na stronie linka otwierającego Google Maps jest wykorzystaniem Google Maps Platform, wiążącym się z akceptacją jakiejkolwiek licencji - https://www.google.com/maps/@52.2286066,21.0426821 ,3a,75y,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4uxuWVWGfh07LteMEh 2xew!2e0!7i13312!8i6656 właśnie zamieściłem linka, a nie zrobiłem niczego z wymienionych "clicks to accept the Agreement, or enters into a Reseller Agreement" co złamałem i kiedy przyjedzie po mnie policja? ;)
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Street View Użycie czyiś zasobów wbrew opisanym przez niego zasadom wiąże się z problemami. Oczywiście są na tym świecie tacy którym słowo zasady kojarzy się tylko ze słowem łamać i uważają że to powód do chwały. Tylko kto zapłaci jak przyjdzie informacja o naruszeniu licencji i propozycja ugody w postaci np. 30 krostności opłaty. Takich GUGiK ma doskonałych prawników że zmierzą się z najlepszymi na świecie ?
 4 
zgłoś
odp: odp: Street View wiesz, w licencji to sobie można wpisać dowolne rzeczy, np. że żądasz pierworodnego za umieszczenie linka do jakiejś strony, ale spróbuj to wyegzekwować potem w sądzie na gruncie obowiązującego prawa
 3 
 2 
zgłoś
odp: odp: Street View W sądzie amerykańskim oczywiście że dasz radę. A tam jest właśnie wskazana jurysdykcja :)
 1 
 3 
zgłoś
odp: odp: Street View spoko, to ja mogę sobie wskazać Wyspy Bergamuta xD poza tym nadal nie wskazałeś w którym miejscu nastąpiło zaakceptowanie tych postanowień - zamieszczenie linku nie wymaga klikania żadnej zgody ani zakładania konta
 2 
 2 
zgłoś
odp: odp: Street View i w ogóle już to widzę jak nasz urząd podlegający pod polskie i europejskie prawo jest pozywany przed amerykańskim sądem :) Nie łykaj jak pelikan wszystkiego co przeczytasz na stronach gugla
 1 
 3 
zgłoś
odp: Street View a po polskiemu tego napisać się nie da ?. Czy już jesteśmy którymś tam stanem Hameryki ? Czy już musimy znać anglacki cy hamerykański by wiedzieć o co chodzi ?
 5 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Street View Czyli firmy na G uzywaja rownież StreetView w swoich serwisach niezgodnie z regulaminem Googla?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Street View dokładnie tak robią.
 1 
zgłoś
6 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS