wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-23| GNSS, Teledetekcja, Sprzęt, Przetargi

Wody Polskie zamawiają drony pomiarowe i odbiorniki GNSS

Dostawa 22 bezzałogowych statków powietrznych oraz 100 precyzyjnych odbiorników GNSS jest przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.


Wody Polskie zamawiają drony pomiarowe i odbiorniki GNSS <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Drony mają oferować pionowy start i lądowanie lub być wyposażone w demontowalne zasobniki VTOL. Muszą też posiadać złącze umożliwiające łatwy montaż poszczególnych modułów, a także odbiornik GNSS-RTK. W standardzie maszyny zostaną dostarczone wraz z kamerami wizyjnymi i termowizyjnymi oraz symulatorami lotów. Kamera musi umożliwiać pozyskiwanie zdjęć fotogrametrycznych, które będzie można przetworzyć do postaci modeli wysokościowych, przekrojów, ortofotomapy itp. Częścią zamówienia jest także dostawa oprogramowania, które pozwoli przetwarzać obrazy do wyżej wymienionych produktów.

Co ciekawe, opcjonalnie Wody Polskie rozważają także zakup 22 skanerów laserowych dla dronów. Mają on oferować specyfikację równorzędną lub lepszą jak model Riegl VUX-1UAV.

Przedmiotem II części przetargu jest dostawa 100 odbiorników RTK-GNSS. Mają one odbierać systemy GPS, GLONASS, Galileo i BeiDou, być wyposażone w inercyjny pochyłomierz oraz oferować dokładność pomiaru poniżej 10 mm w poziomie i 20 mm w pionie. Wraz z instrumentem należy dostarczyć polowe oprogramowanie pomiarowe oraz rejestratory z systemem Windows 10 i ekranem o przekątnej 7-8 cali.

Oferty można składać do 2 listopada.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
paranoja A kto to będzie obsługiwał, przecież geodetów nie chcą zatrudniać.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: paranoja operatorzy z odpowiednimi licencjami na obsługi drona potrafiący takie dane później przetworzyć do potrzeb. Na pewno nie miernicy.
odpowiedz zgłoś
Drony Wody polskie niech najpierw kupią łopaty i wezmą się za melioracje bo wszystko wysycha!
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
wydawanie Nie ma to ,jak wydawanie publicznych pieniędzy.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Cyrk Znowu wywalone pieniądze w błoto.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Ciekawe A po co im to wszystko? Gdzieś jest napisane?
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Ciekawe Jak to po co a po co prywatni ludzie kupują drony by się pobawić ;)
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
tak to juz bywa najpierw kupia drony, potem poszukaja specjalistow za 3600 brutto, potem wymysla sobie robote, dokupia oprogramowania, a ostatecznie i tak za 2 lata zleca pomiary firma zewnetrznym. Tak konczy technologia w rekach urzednikow. Za 5 lat NIK zapyta po co to wszystko?
 1 
 20 
odpowiedz zgłoś
Nie taniej zamówić usługi u profesjonalistów? Ilu to już rozbiło drony? Podobno nawet GUGIK miał przygody z dronami, które nie wiadomo po co kupiono... Jak producenci dronów zauważyli, że robota jest mało opłacalna to wciskają teraz drony firmom Państwowym? Orlen kupuje drony, PGNIG kupuje drony, Straż kupuje drony. Drony to, drony tamto. Drony w krwiodastwie. Drony antyCORONA itd. Bzdura goni bzdurę.
 6 
 15 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS