Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-22| Geodezja, Instytucje

Koronawirus coraz bardziej utrudnia pracę powiatowej geodezji

Kolejne rekordy zachorowań na Covid-19 w kraju nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie powiatowej geodezji – wynika z lektury lokalnej prasy.


Koronawirus coraz bardziej utrudnia pracę powiatowej geodezji

Przypomnijmy, że gdy wczesną wiosną rozpoczynała się pierwsza fala epidemii, rząd wprowadził obostrzenia, które mocno ograniczyły pracę urzędów, w tym ośrodków dokumentacji geodezyjnej. W praktyce wiele z nich albo nie przyjmowało petentów bezpośrednio w urzędzie, albo wcześniej trzeba było umówić się telefonicznie na wizytę. Normą stało się też wystawianie skrzynek podawczych, gdzie wykonawcy prac geodezyjnych mogli złożyć swoje operaty.

Choć przy nasilającej się właśnie drugiej fali rządowe obostrzenia nie ograniczyły pracy urzędów, to wiele z nich pracuje w ograniczonym zakresie lub jest nawet tymczasowo zamkniętych. Ten drugi przypadek zdarza się wtedy, gdy w starostwie (bądź bezpośrednio w miejscowym wydziale geodezji) stwierdzono przypadki zachorowań na koronawirusa.

Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, tak było chociażby w Urzędzie Miasta Krosno, gdzie wśród pracowników geodezji stwierdzono aż 5 infekcji. Kolejne dni przynoszą następne tego typu doniesienia. Przykładem jest choćby Starostwo w Łasku, które z powodu „absencji pracowników związanej z wystąpieniem zachorowań na Covid-19” na 2 dni zamknęło Wydział Geodezji i Kartografii. Z podobnego powodu bezpośrednią obsługę interesantów wstrzymało Starostwo w Brzesku. Lokalna prasa donosi także o przypadkach zakażeń wśród pracowników geodezji w powiatach: kędzierzyńsko-kozielskim, prudnickim, bocheńskim czy drawskim.

W związku z gwałtownie rosnącą liczbą zachorowań część starostw (np. w Środzie Śląskiej, Sejnach, Ożarowie Mazowieckim czy w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach) podjęło decyzję o zaprzestaniu lub znaczącym ograniczeniu bezpośredniej obsługi interesantów. Przed siedzibami urzędów znów wystawiane są zatem skrzynki podawcze. Część starostw (choćby w Drawsku Pomorskim) przechodzi ponadto na pracę zmianową lub wymaga uprzedniego telefonicznego umówienia wizyty (UM Bytom i Bielsko-Biała).

Są i takie powiaty, które na razie działają normalnie, ale w przypadku załatwiania spraw z zakresu geodezji wyraźnie zalecają korzystanie z usług elektronicznych. Takie komunikaty znajdziemy chociażby na stronie starostw w Mińsku Mazowieckim czy Bełchatowie.

Sytuacja w poszczególnych powiatach zmienia się jednak bardzo dynamicznie, dlatego przed wizytą w urzędzie warto wejść na jego stronę internetową i sprawdzić, jakie są aktualne zasady obsługi interesantów.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS