wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-19| GNSS, Geodezja

Nowe stacje w sieci RtkNet

Sieć RtkNet rozwijana przez firmę Art-Geo rozszerzyła się w ostatnim czasie o nowe stacje referencyjne.


Nowe stacje w sieci RtkNet <br />
Stacja RtkNet w Warszawie (fot. Art-Geo/fb)
Stacja RtkNet w Warszawie (fot. Art-Geo/fb)
Nowe stacje w sieci RtkNet <br />
Zasięg korekt RTK w sieci RtkNet
Zasięg korekt RTK w sieci RtkNet

W ostatnich tygodniach uruchomiono je w:

 • Andrzejewie koło Słupcy,
 • Ostrołęce,
 • Warszawie,
 • Siedlcach.

Wszędzie tam zainstalowano czterosystemowe odbiorniki referencyjne marki Ruide (a więc obsługujące systemy GPS, GLONASS, Galileo i BeiDou). Tym samym RtkNet składa się już z 24 stacji (ich lokalizację prezentuje mapa obok).

Jak zapowiada firma Art-Geo, na tym nie koniec z rozbudową RtkNet. W kolejnym etapie sieć ma być rozszerzana na północ. W planach są m.in. stacje referencyjne w okolicy Torunia i Bydgoszczy, Mławy oraz Ełku, a także dogęszczenie infrastruktury w województwach małopolskim i świętokrzyskim.

Korzystanie z korekt oferowanych przez RtkNet jest bezpłatne dla wszystkich klientów firmy Art-Geo.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nie dla wszystkich Tylko co z tego jak poprawki z tej sieci są dostępne tylko dla posiadaczy sprzętu z Art-Geo. Nie da się wykupić dostępu dla osób z zewnątrz.
odpowiedz zgłoś
Nie można korzystac Wszystko dobrze, tylko stacje nie są chyba przyjęte do zasobu więc nie można z nich korzystać
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Nie można korzystac Można, Teraz wg. standardów wystarczy do operatu wykaz x,y,h. Pełny Raport nie jest potrzebny. Za x,y, h odpowiada kierownik roboty , a w sprawozdaniu proszę napisać że pomiar został wykonanany zgodnie z rozporzadzeniem.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Nie można korzystac Popieram kolegę. Pewnie, że można korzystać. Teraz za wszystko odpowiada kierownik prac, dzienników pomiarowych nie oddaje się wraz z operatem a z resztą ma to takie znaczenie jak zeszłoroczny śnieg nawet jakby stacje nie zostały przyjęte do tego całego zasrobu.
 1 
 2 
zgłoś
odp: odp: Nie można korzystac Nie można. Oczywiście możesz oddać i nikt nie będzie wiedział, ale "Dopuszcza się wykorzystanie innych systemów stacji referencyjnych, jeżeli dane określające położenie tych stacji włączone zostały do zasobu" - czyli kierownik poświadcza wtedy nieprawdę (że wykonał pomiar zgodnie z przepisami, a przepis jest jasny). Po drugie, weryfikatorzy (a może raczej kierownicy ODGiK) kombinują teraz jakby tu wymagać czegoś, co im odebrano i zaczynają wymagać w sprawozdaniu właśnie oświadczeń, że wykonało się pomiar tak a nie inaczej, że pomiar kontrolny dał takie a nie inne odchyłki, że.... korzystało się z włączonej do zasobu sieci RTN. Niestety. Mało tego, lokalizator przewodów mogę teraz wyrzucić do kosza, bo inwentaryzacja budynku z przyłączami to koszmar - ODGiK odrzuca przewody nie pomierzone w wykopie. Absurd. Klient musiałby rozkopać na nowo działkę, albo zlecić pomiar kogoś kto się podpisze pod nieprawdą, bo kierownik ODGiK nie przyjmuje operatów z sieciami I lub A.
 7 
zgłoś
odp: Nie można korzystac Ty żyjesz chyba na innej planecie:)
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
@dert Wszyscy mierzą tym co mają, a piszą to co chcą. Taka jest nasza rzeczywistość. Podobnie niwelacja. Teraz nie trzeba raportów, ale poprzednio 90% dorabiało pomiar. Kierownik roboty odpowiada za x,y,h. Podgik nawet nie ma prawa kontroli terenowej ,a zresztą co będą kontrolować jak wszystkie odbiorniki osiągają taką samą dokładność.
 1 
 2 
zgłoś
odp: odp: Nie można korzystac Ja tylko piszę jak to jest w teorii, wg przepisów, a nie jaka jest rzeczywistość:) Znam ośrodek, który wymagał (przynajmniej jeszcze niedawno) pomiaru 2 punktów osnowy w jednej sesji pomiarowej z resztą pomiaru, oczywiście niewykonalne (szczególnie w górach) i wszyscy naciągali. Wiem, że zawsze wszyscy coś naciągali. Chodzi mi tylko o to, że faktycznie geodeta powinien za to odpowiadać co robi i koniec a nie że trzeba naciągać prawdę, bo odgik wymaga wpisu że zrobiło się inaczej. Problem w tym, że ośrodki już wymyślają czego by tu wymagać w sprawozdaniach...
 3 
zgłoś
odp: odp: Nie można korzystac No i będzie się im pisać co będą chcieli w tych sprawozdaniach. Wszystko jest opisane w rozporządzeniu co powinno być w sprawozdaniu i to się będzie im pisać. Nie są w stanie nic sprawdzić, gdyż najzwyczajniej w świecie nie są uprawnieni do kontroli terenowej.
 1 
zgłoś
odp: odp: Nie można korzystac a nawet jak będą mieli prawo do tej kontroli terenowej to okaże się, że pomiary siedzą w granicach błędów pomiaru albo są nawet lepsze. Już widzę oczyma wyobraźni, jak dziewczyny z odgik odkopują zasypany przewód w ramach takiej kontroli, najlepiej taki pod czynna autostradą. Ot, jedni udają, że mierzą wg tych archaicznych zasad, drudzy, że to weryfikują. Ileż niepotrzebnych czynności wykonujemy, wszyscy razem. To tylko marnowanie czasu i tym samym pieniędzy, których mamy mało.
 5 
zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS