wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-19| GIS

Pobieranie wykazu punktów osnowy w serwisach e-mapa.net

W powiatowych geoportalach działających w technologii e-mapa.net oraz iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System dodano funkcję, która umożliwia pobranie listy punktów osnowy geodezyjnej znajdujących się wewnątrz zadanego markera powierzchniowego.


Pobieranie wykazu punktów osnowy w serwisach e-mapa.net

W celu wygenerowania zestawienia należy uprzednio stworzyć marker powierzchniowy, korzystając z narzędzia na pasku nad mapą (czerwone zaznaczenie na rys. obok). Po utworzeniu markera trzeba wybrać opcję „Działania” w oknie markera powierzchniowego, a następnie skorzystać z funkcji „Punkty osnowy do pliku csv”.

Dodatkowo na prośbę użytkowników korzystających z portali e-mapa.net dodano funkcję drukowania opisu topograficznego dowolnego punktu osnowy.

Przypomnijmy, że na mocy nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego obowiązującej od 31 lipca dane o osnowie geodezyjnej są bezpłatne.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pokrycie danymi Rozumiem, że usługa działa dla każdego miejsca w Polsce ?? Według mnie około 20% kraju. Więc dobrze że za darmo, ale szkoda że DANYCH NIE MA.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Pokrycie danymi Skoro "W powiatowych geoportalach działających w technologii e-mapa.net oraz iGeoMap/ePODGiK" to skąd oczekiwanie, że ma działać "dla każdego miejsca w Polsce"?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Zbiory danych Brawo, brawo, brawo, ale: Art. 40 a. 2 f,g PGiK mówi o nieodpłatnym udostępnieniu zbiorów danych. Więc jako Wykonawca spodziewam się "pełnych danych" czyli tych opisanych w ?Rozporządzeniu w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych? wraz z opisami topograficznymi punktów. Powyżej opisana funkcjonalność oferuje współrzędne tylko XYH oraz numer i to chyba jeszcze w układzie 1965 (?). Być może prezentowany PODGiK nie posiada "pełnych danych" dla osnowy. Kiedy będzie reszta (jakieś 15 pozostałych istotnych atrybutów opisowych)? Szkoda, że przepis jednoznacznie nie określił standardu / formatu plików w jakim mają być udostępnione dane. Skoro jest w nim mowa o udostępnieniu zbioru danych to może powinien to być GML?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS