wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-16| Firma

GUS publikuje dane o ubiegłorocznej produkcji budowlanej

W 2019 roku krajowa produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 5,1% – wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny.


GUS publikuje dane o ubiegłorocznej produkcji budowlanej

W odniesieniu do 2015 roku produkcja zwiększyła się o 29,5%, a w porównaniu do 2010 roku – o 38,5%. Wartość zrealizowanej w 2019 roku produkcji wyniosła łącznie 243,1 mld zł w cenach bieżących, z czego na przedsiębiorstwa budowlane przypadło 94,7% tej wartości.

W strukturze robót wykonanych przez przedsiębiorstwa budowlane, według przeważającego rodzaju działalności, największy udział utrzymały podmioty realizujące roboty specjalistyczne (45,6%), notując jednocześnie największy wzrost sprzedaży rok do roku wynoszący 10,6%. Udział podmiotów zajmujących się wznoszeniem budynków w całości produkcji budowalno-montażowej wyniósł 29,4% (wzrost o 5,7% r/r), a specjalizujących się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej – 25,0% (spadek o 3,7%).

Produkcja budowlano-montażowa wykonana w 2019 r. przez firmy średnie, o liczbie pracujących powyżej 9 osób, była o 5,7% wyższa niż w roku poprzednim i wyniosła 111,5 mld zł, co równocześnie stanowiło 48,4% wartości produkcji budowlano-montażowej zrealizowanej przez wszystkie przedsiębiorstwa budowlane. Pozostała część została zrealizowana przez mikroprzedsiębiorstwa, czyli jednostki o liczbie pracujących do 9 osób.

Ponad połowę (52,3%) z wartej 6,8 mld zł ubiegłorocznej produkcji budowlano-montażowej poza granicami kraju stanowiły roboty na terenie Niemiec. Pozostałe znaczne rynki, na których działały polskie przedsiębiorstwa budowlane, to: Szwecja (7,3%), Belgia (7,2%) i Norwegia (6,1%).

Pełna treść publikacji „Produkcja budowlano-montażowa w 2019 roku”.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS