wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-16| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Podsumowanie Intergeo Digital: mniejsze zainteresowanie cyfrową formą

Z powodu obostrzeń epidemicznych zakończone wczoraj (15 października) międzynarodowe targi geodezyjne Intergeo odbyły się wyłącznie w formie cyfrowej. Wyraźnie przełożyło się to na zainteresowanie imprezą.


Podsumowanie Intergeo Digital: mniejsze zainteresowanie cyfrową formą

Jak podsumowują organizatorzy, podczas Intergeo Digital 12 tys. użytkowników ze 153 krajów oglądało ofertę 228 wystawców prezentujących ponad 2,9 tys. produktów. Łącznie na specjalnie przygotowanej internetowej platformie wystawienniczej zarejestrowano 300 tys. interakcji.

Dla porównania podczas ubiegłorocznej edycji w Stuttgarcie stoisk było ponad 700, a gości – około 20 tysięcy. Mimo tych gorszych wyników organizatorzy są zadowoleni. Prof. Hansjörg Kutterer z ramienia organizatora, firmy DVW, wyjaśnia: „Wyzwanie, jakim było w pełni cyfrowe wydarzenie, spotkało się z bardzo pozytywnymi opiniami naszych gości, wystawców i prelegentów. Dzięki Intergeo Digital zrealizowaliśmy kompleksową i innowacyjną koncepcję wydarzenia w bardzo krótkim czasie”.

Christoph Hinte, organizator Intergeo Digital, dodaje: „Udało nam się stworzyć stabilną platformę cyfrową, która wygenerowała ogromną liczbę interakcji. Wspólnie ze wszystkimi partnerami zadbaliśmy o to, aby społeczność geograficzna o dużym znaczeniu tematycznym mogła spotykać się również w czasach pandemii”.

Co ciekawego zaprezentowano?

Mimo znacznie skromniejszej liczby wystawców również w tym roku na targach Intergeo nie zabrakło ciekawych nowości. Tym razem spora część z nich dotyczyła skanowania laserowego, przede wszystkim w wydaniu dla bezzałogowych maszyn latających. Ale pokazano również kilka nowych modeli tachimetrów czy odbiorników GNSS-RTK. Fotograficzny przegląd najciekawszych premier prezentujemy w galerii.

Co w przyszłym roku?

Jak zapewnia prof. Hansjörg Kutterer, na wyraźne życzenie wystawców przyszłoroczna edycja Intergeo ma mieć już tradycyjną formę. Targi odbędą się w dniach 21-23 września w Hanowerze. „Ważne, aby wyciągnąć wnioski z zakończonego właśnie Intergeo Digital i przedyskutować, jakie elementy cyfrowe możemy dodać do tego wydarzenia” – podsumowują organizatorzy.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS