wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-09| GIS, Teledetekcja

Sieradz na zdjęciach i w 3D

Urząd Miasta w Sieradzu zaprezentował nowy serwis, w którym udostępniono m.in. ortofotomapę, zdjęcia ukośne, model 3D oraz chmurę punktów.


Sieradz na zdjęciach i w 3D

W serwisie można wykonywać pomiary długości, powierzchni, a nawet sprawdzić potencjał solarny dachów budynków dzięki analizie zacienienia i nasłonecznienia obiektów. Serwis wykorzystywany będzie przede wszystkim przez urzędników jako pomoc w procesach planistycznych czy prowadzeniu inwestycji budowlanych.

Podczas nalotów 23 kwietnia wykonano około 15 tys. zdjęć, w tym 12 tys. ukośnych, z 5-centymetrowym pikselem terenowym. Przeprowadzono również lotnicze skanowanie laserowe. Obszar objęty opracowaniem to ponad 51 km kw. – Sieradz jest pierwszym miastem, gdzie wykorzystujemy nową technologię publikacji wszystkich zebranych danych – nie tylko zdjęć ukośnych, ortofotomap czy modeli 3D. Po raz pierwszy np. publikujemy chmurę punktów z lotniczego skanowania laserowego – mówi Witold Kuźnicki z firmy MGGP Aero, która przygotowała aplikację.

Realizacja projektu kosztowała 198 tys. zł.

Źródło: Urząd Miasta w Sieradzu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ściema wg. mnie Stek bzdur ! Żaden urzędnik nie wykorzysta tego serwisu w swojej codziennej pracy. Obrazkologia i oglądactwo nic więcej. Żadne procedury administracyjny czy wewnętrzne nie przewidują takiego wykorzystania. Wszyscy naokoło zajmują się wydawaniem milionów na obrazki bez próby wdrożenia tych obrazków - opisania procesów i aktualizacje procedur połączone ze szkoleniem urzędników i kontrolą wdrożenia. Gadżety i tyle.
 7 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: Ściema wg. mnie W sumie to przykre, że jako urzędnik nie potrafisz wykorzystać takich materiałów w swojej pracy. Może czas zmienić pracę? :)
 7 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Ściema wg. mnie A może, w tak zwanej geoinformacji i bazach, już czas zacząć robić rzeczy które są komuś przydatne a nie takie, dla których inni muszą sobie wymyślać sposób w jaki dałoby się je wykorzystać. Bo w ten sposób to firmy farmaceutyczne zaczną niedługo produkować leki dla których lekarze będą musieli sami szukać chorób, które się da nimi wyleczyć. A jak nie znajdą to będzie się ich zwalniało z pracy.
 3 
 4 
zgłoś
kalisz zapuszczony A Kalisz ma orto 10cm z 2012.... Ciekawe czy w tym geoportalu aglomeracji kalisko-ostrowskiej co powinien być gotowy na koniec tego miesiąca za ~8mln zł będą takie dane....
 1 
 10 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS