wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-09| GIS, Mapy

Geoportal Województwa Łódzkiego w nowej odsłonie

Bardziej przyjazny użytkownikom, precyzujący i agregujący dane tematycznie, posiadający prosty interfejs w obsłudze, nie tylko dla profesjonalistów – takie cele ma spełniać nowa odsłona systemu Geoportalu Województwa Łódzkiego. Oprócz dotychczasowego rozwiązania zawiera ona dodatkowo mapy opracowane za pomocą nowych rozwiązań technologicznych.


Geoportal Województwa Łódzkiego w nowej odsłonie
W głównej części strony startowej umieszczono kafelki z opisami i przekierowaniami do map oraz podstawowych grup tematycznych, a u góry strony menu główne. Menu główne budują następujące pozycje:
• Aktualności – informacje o nowościach w systemie,
• O geoportalu – opis zawartości systemu,
Aplikacja mobilna – opis nowej wersji aplikacji mobilnej Geoportalu Województwa Łódzkiego na urządzenia wyposażone w system Android i iOS,
Ankieta – mająca na celu badanie preferencji i wymagań użytkowników wobec systemu Geoportalu Województwa Łódzkiego,
• Inne portale – przekierowania do portali Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, portali powiatowych, gminnych, innych instytucji,
• Współpraca naukowa – przykłady współpracy z jednostkami dydaktycznymi i naukowymi,
• Kontakt – dane teleadresowe Departamentu Geodezji, Kartografii i Geologii.

Strona umożliwia wyszukiwanie zbiorów danych przestrzennych, map na podstawie słów kluczowych za pomocą paska „Szukaj map...”.

Wraz z nową odsłoną po raz pierwszy prezentowane są tzw. story map wykonane z wykorzystaniem oprogramowania firmy ESRI. W technologii Portal for ArcGIS pracownicy Departamentu Geodezji, Kartografii i Geologii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego opracowali mapy np. Produkty tradycyjne województwa łódzkiego, Rolniczy Handel Detaliczny, Lokalne Grupy Działania, Atrakcje geoturystyczne województwa łódzkiego, Potrzeby scaleniowe oraz Projekty scaleniowe w latach 2006-2020. Na uwagę zasługują również opracowania z serii gospodarowania ziemią np.: Scalenia gruntów w województwie łódzkim, Struktura użytkowania w województwie łódzkim i Struktura władania w województwie łódzkim, wykonane w technologii ArcGIS Dashboards.

Dane do wymienionych wyżej prezentacji kartograficznych pozyskane zostały od jednostek współpracujących: Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Departamentu Programów Rozwoju Obszaru Wiejskich, Departamentu Sportu i Turystyki oraz Wojewódzkiego Biura Geodezji w Łodzi.

Nowością jest również aplikacja mapowa wykonana dla Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Owoce pamięci w 100 rocznicę urodzin J. Pawła II. Aplikacja, która została opracowana w szablonie Web AppBuilder, przystosowana jest do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

Źródło: Wydział Geoinformacji UMWŁ


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Szkoda tylko, że baza działek jest nieaktualna:(
 1 
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS