wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-05| Geodezja, Prawo, Ludzie

Wiceminister od geodezji zrezygnował ze stanowiska [AKTUALIZACJA]

Wiceminister rozwoju Robert Nowicki odchodzi z resortu i rezygnuje z członkostwa w Porozumieniu – poinformowało Ministerstwo Rozwoju.


Wiceminister od geodezji zrezygnował ze stanowiska [AKTUALIZACJA] <br />
fot. MR
fot. MR
Jak już informowaliśmy, ogłoszona 30 września przez premiera rekonstrukcja rządu obejmie również ministra rozwoju, który nadzoruje sprawy geodezji i kartografii. Ze swoim stanowiskiem pożegna się Jadwiga Emilewicz, która kierowała resortem rozwoju od listopada 2019 r. Jej miejsce zajmie Jarosław Gowin, który stanie na czele nowego resortu – Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Natomiast wraz z Jadwigą Emilewicz, która poinformowała równocześnie, że opuszcza Porozumienie (partię Jarosława Gowina), deklarując pozostanie w klubie PiS i wsparcie Zjednoczonej Prawicy, ze stanowisk rezygnują współpracujący z nią wiceministrowie.

Wiceminister Robert Nowicki odpowiadał w resorcie rozwoju za kwestie związane z budownictwem, mieszkalnictwem, zagospodarowaniem przestrzennym, ale też geodezją i kartografią. Uczestniczył w przygotowywaniu takich projektów, jak: pakiet mieszkaniowy, nowelizacja Prawa geodezyjnego i kartograficznego, nowelizacja Prawa budowlanego. Zapoczątkował też cyfryzację procesu budowlanego.

Ustępujący wiceminister we wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że dzięki skutecznemu działaniu i szybkiej reakcji rządu, w którym pracował, polska gospodarka się obroniła. „Jako rząd i resort gospodarczy zdaliśmy ten trudny egzamin. Polacy mieli prawo oczekiwać ochrony życia i zdrowia oraz obrony polskich firm i miejsc pracy. Dane gospodarcze pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. To między innymi zasługa ministra gospodarki Jadwigi Emilewicz i jej determinacji w poszukiwaniu kolejnych tarcz ochronnych” – podkreślił.

Robert Krzysztof Nowicki został powołany na wiceministra rozwoju w grudniu 2019 r. Na razie nie wiemy, kto go zastąpi.

AKTUALIZACJA
Wczoraj (8 października) premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Roberta Nowickiego z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A może ? Panie Prezesie Izdebski, a może to szansa żeby zostać wiceministrem od geodezji i budownictwa bo w samej geodezji ciasno i duszno ? I ludzie bez zmuszania mógłby mówić "panie ministrze". To dzisiejsze "panie ministrze" do prezesa urzędu centralnego jest żałosne :(
 1 
odpowiedz zgłoś
I kto to teraz jako wiceminister się tym naszym GUGiKiem zajmie ?
odpowiedz zgłoś
. Jeśli ta wiadomość jest prawdziwa to mamy potężny chaos prawny. O ile potwierdzą się te doniesienia mediów to oznacza że nowo uchwalone przepisy nie są wiążące.Oczywiscie mowa tu nowej ustawie geodezyjnej oraz rozporządzeniach wykonawczych, które wprowadzają tzw model białoruski.Skoro ministra została odwolana to znaczy że forsowane przez nią rozwiązania są okazały się wielką pomyłka. Czy odwołania Pani minister ma związek z dalece niestosownym zachowaniem urzędników geodezyjnych? Czy hasło nowego ministra będzie brzmiało Stop korupcji?
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: . jakie doniesienia mediów? O czym ty bredzisz, Janek? Jak można z gęby tak robić cholewę?
odpowiedz zgłoś
Minister od geodezji jest tylko jeden. Co za błąd merytoryczny.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
minister od geodezji Minister od geodezji podał się do dymisji? Ludzie to fejk! Minister od geodezji trzyma się stołka i nie puści za żadne skarby. Gdzie mu będzie lepiej? Jemu i nie tylko jemu?
 1 
odpowiedz zgłoś
Ohoho szykuje się news. :)
odpowiedz zgłoś
Mapa Hydrograficzna Polski 1:50 000 Mapy tematyczne: Hydrograficzna Polski w skali 1:50 000 i 1:10 000 zupełny brak zainteresowania kontynuacją i dokończeniem kartowania Polski oraz brak odpowiedzi na pisma to też należy zaliczyć do efektów pracy .
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: Mapa Hydrograficzna Polski 1:50 000 Chłopie larum grają, ministra od geodezji nie ma, w Warszawie się układają kto jaki stołek przejmie jak już będzie zdrowy, myślą kto chory a ty z jakimiś mapami hydrograficznymi sprzed kilku lat wyjeżdżasz. Tu jest panie duża polityka, poważne rzeczy panie a nie jakieś mapy.
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
6 dni temu, takie stare newsy publikujecie ?
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS