wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-01| Geodezja, Prawo, Instytucje

Pomorska służba geodezyjna i kartograficzna o zmianach w prawie

Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego Andrzej Żylis 18 września zorganizował wideokonferencję z geodetami powiatowymi Województwa Pomorskiego oraz Geodetą Województwa Pomorskiego.


Pomorska służba geodezyjna i kartograficzna o zmianach w prawie
Celem spotkania było omówienie wprowadzonych 31 lipca zmian w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz zapoznanie się z problemami, z jakimi po nowelizacji zmagają się przedstawiciele powiatów przy prowadzeniu państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Pomorski WINGiK omówił zmiany w Pgik oraz przedstawił postęp prac w zakresie wprowadzenia układu wysokościowego PL-EVRF2007NH na obszarze województwa. Podziękował za zaangażowanie w to przedsięwzięcie przedstawicieli powiatów. Ponadto zwrócił się do geodetów powiatowych z tych jednostek, które nie wdrożyły jeszcze na swoim obszarze układu o intensyfikację działań oraz o przekazywanie na bieżąco informacji o postępach w pracy obejmujących realizację tego zadania.

Kierownik Oddziału Geodezji i Kartografii Janina Peliksza-Tanan przedstawiła rodzaj działań, które są zalecane, aby dostosować dane ewidencyjne do treści znowelizowanych przepisów ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne regulujących zakres informacji objętych ewidencją gruntów i budynków.

Natomiast Tomasz Kuźmicki, pracownik Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej, omówił zagadnienie weryfikacji przez organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej wyników zgłoszonych prac geodezyjnych pod względem spójności przekazywanych zbiorów danych z prowadzonymi przez ten organ bazami danych.

Ostatnim blokiem konferencji była dyskusja z przedstawicielami organów administracji geodezyjnej i kartograficznej, którzy zgłaszali swoje wątpliwości dotyczące m.in.:
• weryfikacji i klauzulowania map do celów projektowych,
• zmian dotyczących statusu umów dzierżawy ujawnionych w ewidencji gruntów i budynków,
• sposobu i trybu wycofywania danych o umowach dzierżawy i informacji o wpisie nieruchomości do rejestru zabytków z ewidencji gruntów i budynków,
• dopuszczalności zmian przez wykonawców zakresu opracowania pracy geodezyjnej – niezgodności między zgłoszeniem a wynikami prac geodezyjnych,
• sposobu uzgadniania z wykonawcą etapowania prac geodezyjnych,
• przyjmowania do pzgik operatów technicznych w formie elektronicznej,
• sposobu postępowania z pracami geodezyjnymi, których celem było tyczenie obiektów budowlanych, w zakresie ich wyrejestrowania z systemu obsługującego bazę państwowego zasobu geodezyjnego.

Prezentacje ze spotkania dostępne są na stronie pomorskiej WIGiK

Źródło: PUW w Gdańsku


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS