wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-01| GIS, Teledetekcja

Gliwice zapraszają do Wirtualnego Miasta

Gliwicki Miejski System Informacji Przestrzennej został wzbogacony o moduł Wirtualne Miasto, w którym możemy przeglądać najnowsze zdjęcia lotnicze i model 3D tej miejscowości.


Gliwice zapraszają do Wirtualnego Miasta

Po kliknięciu na stronie MSIP w ikonę Wirtualnego Miasta otworzy się serwis działający w technologii ObliView tarnowskiej firmy MGGP Aero. Możemy tu przeglądać ortofotomapę w rozdzielczości 5 cm, zdjęcia ukośne wykonane w czterech kierunkach, a także model 3D miasta. Produkty te przygotowano na podstawie zdjęć lotniczych i skaningu laserowego wykonanych w kwietniu br. na zlecenie Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Wartość umowy na te prace wyniosła 354 tys. zł.

Co ciekawe, serwis ten umożliwia także przeglądanie archiwalnych danych fotogrametrycznych, tj. ortofotomapy z lat 2003-2020, zdjęć ukośnych z lat 2013-2020 oraz modelu 3D z roku 2018.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratki Sebastian! Mega serwis dla geodety i nie tylko.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
model 3d nie działa An error occurred while rendering
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: model 3d nie działa działa działa, oba modele 3D. Nawet na telefonie daje radę, ale nie na każdym sprzęcie pójdzie.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: model 3d nie działa raczej chodzi o nie wspieranie niektórych przeglądarek z top 3 najpopularniejszych:), zabrakło testów przed puszczeniem newsa.
 1 
zgłoś
Mega! Gratulacje. Jestem pod mega wrażeniem ilości i jakości prezentowanych danych. Siedzę, przeglądam i oczom nie daję wiary. Tyle danych w jednym miejscu!
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS