Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-25| Geodezja, Edukacja

Sukces studentów AGH na konferencji on-line

W dniach 7-11 września odbyła się konferencja naukowa 27th Geographic Information Systems Conference and Exhibition „GIS Odyssey 2020”. Ze względu na pandemię COVID-19 zorganizowana została w formie on-line. Na konferencji prezentowane były postery, a także zorganizowano panele dyskusyjne z możliwością zadawania pytań ich autorom.


Sukces studentów AGH na konferencji on-line <br />
Oteksturowany model referencyjny fasady gmachu głównego AGH z nagrodzonej pracy
Oteksturowany model referencyjny fasady gmachu głównego AGH z nagrodzonej pracy

Wśród 46 prezentowanych prac znalazły się trzy autorstwa członków Koła Naukowego Geodetów „Dahlta” działającego na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie:
Agaty Bochniarz i Anny Wójcik pt. „Assessing the accuracy of UAV-derived structure-from-motion products on the basis of cyclical UAV flights”. W ramach projektu analizowano użyteczność produktów fotogrametrycznych wygenerowanych na podstawie zdjęć pozyskanych z pokładu bezzałogowego statku latającego. Analizy wykonano na przykładzie krakowskiego kopca Krakusa, który porośnięty jest niską roślinnością. Celem badań była ocena zmian geometrii nasypu oraz sprawdzenie dokładności uzyskiwanych wyników. Pomiar zrealizowano przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego DJI S900 wyposażonego w kamerę Sony Alpha a6000. W celu pozyskania danych referencyjnych do badań wykonano również pomiary tachimetryczne obiektu.
Huberta Deca i Anny Lisowskiej pt. „The usefulness of free satellite imagery in archaeology”. Celem projektu była ocena przydatności darmowych zobrazowań satelitarnych w badaniach archeologicznych. W ramach prac wykorzystano Google Earth do wykrycia wykopów rabunkowych na terenie pozostałości starożytnego miasta Tuwaneh w Jordanii. Wyniki porównano z bazą danych powstałą na podstawie wyników prac terenowych realizowanych na badanym stanowisku archeologicznym.
Wojciecha Dzioka i Aleksandry Jasińskiej pt. „LoD's influence on the presentation of the 3D model of the building”. W pracy badano fasadę gmachu głównego AGH (budynku A-0). Wykonano pomiary tachimetryczne, na podstawie których zamodelowano ścianę frontową budynku na poziomach szczegółowości od LoD 0 do LoD 2. Model referencyjny w formie siatki mesh z realistycznymi teksturami powstał ze zdjęć wykonanych z bezzałogowego statku powietrznego uzupełnionych fotografiami naziemnymi. W celu porównania jakości modeli wykonanych na różnych poziomach szczegółowości nałożono na nie tekstury ze zdjęć i porównano z modelem referencyjnym.

Wszystkie prace powstały pod opieką dr inż. Edyty Puniach i dr. hab. inż. Pawła Ćwiąkały. W trakcie konferencji wśród jej uczestników odbyło się głosowanie na najlepszy poster. Najwięcej głosów zdobyła praca, której autorami byli Wojciech Dziok i Aleksandra Jasińska.

Oprócz studentów z naszego koła naukowego w konferencji brali udział przedstawiciele wielu uczelni z Polski, a także z innych krajów Europy.

Źródło: KNG Dahlta


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS