wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-25| Geodezja, GIS, Software

Sporo nowości w oprogramowaniu biurowym Carlson 2021

Najnowsza wersja oprogramowania firmy Carlson Software oferuje użytkownikom wiele nowych funkcji i zwiększoną wydajność pracy. Carlson 2021 zawiera wydaną niedawno platformę IntelliCAD w wersji 10, jest także kompatybilny z silnikiem AutoCAD w wersjach 2017-2021. Umożliwia ponadto wymianę danych z aplikacją fotogrametryczną Carlson PhotoCapture oraz import i edycję projektów BIM.


Sporo nowości w oprogramowaniu biurowym Carlson 2021
Sporo nowości w oprogramowaniu biurowym Carlson 2021

Oprogramowanie biurowe Carlson ma strukturę modułową. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może dostosować program CAD do swoich potrzeb oraz dowolnie rozbudowywać swój pakiet w przyszłości.

Najnowsza wersja modułu Carlson Survey pozwala na bezpośredni import projektów fotogrametrycznych z webowej aplikacji Carlson PhotoCapture wraz z powierzchniami TIN, współrzędnymi, chmurami punktów i zdjęciami. Carlson CADnet umożliwia użytkownikom pracę na modelach BIM z Revita oraz w formacie IFC. Dzięki nowemu panelowi ustawień możemy zarządzać widocznością poszczególnych elementów modelu pogrupowanych w kategorie. Snapowanie do punktów w modelu BIM pozwala na łatwiejsze rysowanie nowych obiektów BIM takich jak ściany, drzwi, okna, schody czy balustrady.

Moduł GIS w wersji 2021 obsługuje z kolei bazy danych w formacie ODBC i Esri zawierające dane geometryczne i GIS. Dzięki temu użytkownik ma możliwość wymiany danych pomiędzy programem Carlson a innymi aplikacjami, takimi jak QGIS czy Esri ArcGIS.

Podstawą pakietu Carlson 2021 jest platforma IntelliCAD w najnowszej wersji. Nowy silnik graficzny to lepsza wydajność i jeszcze bardziej intuicyjna praca. Boczny panel narzędzi typu drag-and-drop, dostęp do historii zmian w projektach grupowych, możliwość jednoczesnego rysowania linii 2D i 3D z wizualizacją 3D w czasie rzeczywistym, dynamiczne etykiety punktów zmieniające swój rozmiar podczas przybliżania i oddalania rysunku – to tylko niektóre zalety wersji 10 tego popularnego silnika CAD.

Oprócz wyżej wymienionych modułów Carlson Software zaktualizował również moduły: Civil, Point Cloud, Hydrology, GeoTech, Trench, Construction, Mining i Natural Regrade. Szczegółowy opis zmian znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Carlson Software.

Źródło: Carlson Software


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS