Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-09-25| Geodezja, GIS, Software

Sporo nowości w oprogramowaniu biurowym Carlson 2021

Najnowsza wersja oprogramowania firmy Carlson Software oferuje użytkownikom wiele nowych funkcji i zwiększoną wydajność pracy. Carlson 2021 zawiera wydaną niedawno platformę IntelliCAD w wersji 10, jest także kompatybilny z silnikiem AutoCAD w wersjach 2017-2021. Umożliwia ponadto wymianę danych z aplikacją fotogrametryczną Carlson PhotoCapture oraz import i edycję projektów BIM.


Sporo nowości w oprogramowaniu biurowym Carlson 2021
Sporo nowości w oprogramowaniu biurowym Carlson 2021

Oprogramowanie biurowe Carlson ma strukturę modułową. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może dostosować program CAD do swoich potrzeb oraz dowolnie rozbudowywać swój pakiet w przyszłości.

Najnowsza wersja modułu Carlson Survey pozwala na bezpośredni import projektów fotogrametrycznych z webowej aplikacji Carlson PhotoCapture wraz z powierzchniami TIN, współrzędnymi, chmurami punktów i zdjęciami. Carlson CADnet umożliwia użytkownikom pracę na modelach BIM z Revita oraz w formacie IFC. Dzięki nowemu panelowi ustawień możemy zarządzać widocznością poszczególnych elementów modelu pogrupowanych w kategorie. Snapowanie do punktów w modelu BIM pozwala na łatwiejsze rysowanie nowych obiektów BIM takich jak ściany, drzwi, okna, schody czy balustrady.

Moduł GIS w wersji 2021 obsługuje z kolei bazy danych w formacie ODBC i Esri zawierające dane geometryczne i GIS. Dzięki temu użytkownik ma możliwość wymiany danych pomiędzy programem Carlson a innymi aplikacjami, takimi jak QGIS czy Esri ArcGIS.

Podstawą pakietu Carlson 2021 jest platforma IntelliCAD w najnowszej wersji. Nowy silnik graficzny to lepsza wydajność i jeszcze bardziej intuicyjna praca. Boczny panel narzędzi typu drag-and-drop, dostęp do historii zmian w projektach grupowych, możliwość jednoczesnego rysowania linii 2D i 3D z wizualizacją 3D w czasie rzeczywistym, dynamiczne etykiety punktów zmieniające swój rozmiar podczas przybliżania i oddalania rysunku – to tylko niektóre zalety wersji 10 tego popularnego silnika CAD.

Oprócz wyżej wymienionych modułów Carlson Software zaktualizował również moduły: Civil, Point Cloud, Hydrology, GeoTech, Trench, Construction, Mining i Natural Regrade. Szczegółowy opis zmian znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Carlson Software.

Źródło: Carlson Software


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama