wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-24| Teledetekcja

Zobrazowania Planet i Airbus wspomogą walkę z deforestacją

Firmy Kongsberg Satellite (KSAT), Planet i Airbus dołączają do międzynarodowej koalicji gigantów geoprzestrzennych zajmujących się monitorowaniem lasów tropikalnych w ramach Norweskiej Międzynarodowej Inicjatywy na rzecz Klimatu i Lasów (NICFI).


Zobrazowania Planet i Airbus wspomogą walkę z deforestacją <br />
Zakres miesięcznych map bazowych Planet, które mają być dostarczane w ramach inicjatywy NICFI (2020, Planet Labs Inc.)
Zakres miesięcznych map bazowych Planet, które mają być dostarczane w ramach inicjatywy NICFI (2020, Planet Labs Inc.)

Te trzy spółki zostały uhonorowane głównym, pierwszym tego rodzaju kontraktem o wartości około 37 mln euro. Projekt zrewolucjonizuje monitorowanie lasów, zapewniając bezpłatny publiczny dostęp do miesięcznych, globalnych map lasów tropikalnych bazujących na wysokorozdzielczych zobrazowaniach Planet (poniżej 5 m), a także do obszernego archiwum obrazów SPOT w wysokiej rozdzielczości firmy Airbus.

Te potężne narzędzia satelitarne zapewnią ludom tubylczym, organizacjom pozarządowym, inwestorom, rządom i innym zaangażowanym osobom możliwość zwalczania globalnego wylesiania. Norweskie Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz inicjatywa NICFI mająca na celu zaprzestanie nielegalnego niszczenia lasów deszczowych otworzyły drogę do międzynarodowej współpracy niezbędnej w globalnych wysiłkach na rzecz ochrony tych ważnych ekosystemów.

Źródło: ProGea 4D


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
od 2000 roku istnieją takie dane (Landsat) http://earthenginepartners.appspot.com/science-201 3-global-forest
odpowiedz zgłoś
"Ludy tubylcze" Ludy tubylcze to potrzebują tej pomocy jak baletnica glanów. Oj panie ładny, panie ładny.
 2 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS