wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-24| Mapy

Dane o koronawirusie na Mapach Google

Dzięki najnowszej aktualizacji mobilna aplikacja mapowa Google’a będzie pokazywać statystyki zachorowań na COVID-19.


Dane o koronawirusie na Mapach Google

Będziemy mogli tu sprawdzić średnią liczbę nowych przypadków COVID-19 w przeliczeniu na 100 tysięcy osób obliczoną na podstawie danych z ostatnich siedmiu dni dla wybranego obszaru. Na mapach zobaczymy także etykietę wskazującą, czy liczba przypadków rośnie czy spada. Dane te będą widoczne dla wszystkich 220 państw i terytoriów obsługiwanych przez Mapy Google, a tam, gdzie są dostępne, również dla województw, prowincji, hrabstw czy miast.

Prezentowane przez Mapy Google informacje pochodzą z wielu źródeł, w tym z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, New York Timesa i Wikipedii. Źródła te pozyskują z kolei dane od organizacji zdrowia publicznego, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia, ministerstw zdrowia, a także regionalnych i lokalnych agencji oraz szpitali.

Warstwa COVID pojawi się w tym tygodniu na urządzeniach z Androidem i iOS na całym świecie. Można ją uruchomić w tym samym miejscu, co np. zdjęcia satelitarne czy dane o natężeniu ruchu drogowego, a więc naciskając ikonę warstw znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu.

Jak przypomina firma Google, jest to już kolejna funkcja w jej aplikacji mapowej, która ułatwia bezpieczne poruszanie się w czasie pandemii. Przydatne okazują się chociażby informacje o najpopularniejszych godzinach odwiedzin lokali usługowych, a także dostępne w niektórych krajach alerty dotyczące COVID-19 w transporcie publicznym i punkty kontrolne COVID w nawigacji samochodowej.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS