wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-23| Geodezja, GIS

Geoportale Geobidu wczytają WFS

Lokalne serwisy mapowe bazujące na technologii firmy Geobid zostały wzbogacone o możliwość odczytu i wizualizacji danych przestrzennych pobieranych przez usługę sieciową WFS (Web Feature Service).


Geoportale Geobidu wczytają WFS

Funkcja ta działa zarówno w trybie publicznym, jak i niepublicznym. Dzięki niej plik w formacie GML pobrany przez WFS wyświetlimy na tle innych warstw geoportalu. Każdą taką warstwę z WFS-a można włączyć lub wyłączyć, zmienić kolor, załączyć i wyłączyć wypełnienie, pobrać informacje o wskazanym obiekcie, a także zmienić kolejność warstw.

Przydatną funkcją jest możliwość zapisu tak pobranych danych do popularnego formatu Shapefile (SHP). Jednorazowo da się w ten sposób odczytać dane z obszaru 25 km kw. Można też dokonać kilku odczytów, a wynik zapisać w postaci jednego pliku SHP.

Co ważne, jeśli dany geoportal dysponuje już usługą WFS dotyczącą działek i budynków, warstwy te dodają się do listy automatycznie.

Przypomnijmy, że w związku z niedawną nowelizacją Prawa geodezyjnego i kartograficznego firma Geobid przygotowała aktualizację oprogramowania, która pozwala powiatom udostępniać do bezpłatnego pobrania swoje dane EGiB. Obecnie z geoportali Geobidu korzysta ponad 150 powiatów i miast na prawach powiatu. Ich listę można znaleźć na stronie firmy.

Źródło: Geobid


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
super na to czekaliśmy
odpowiedz zgłoś
Cud nad Wisłą Odrą i Bugiem Sensacja ! Firma do nagrody Gazeli biznesu !
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Cud nad Wisłą Odrą i Bugiem Pisz sobie co chcesz a ja twierdze ze te geoportale to krok milowy w geodezji. Brawo GGK!!!
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Cud nad Wisłą Odrą i Bugiem Czemu GGK ? Ma jakieś udziały w Geobidzie ?
zgłoś
odp: Cud nad Wisłą Odrą i Bugiem bo sfinansował i wprowadził.
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS