wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-17| Geodezja, GIS, Software, Kataster

WFS dla EGiB w nowej EWMAPIE

Najnowsza aktualizacja oprogramowania EWMAPA firmy Geobid rozbudowuje jego możliwości o udostępnianie danych EGiB przez sieciową usługę pobierania WFS.


WFS dla EGiB w nowej EWMAPIE

Wykorzystanie tej funkcji pozwala powiatom zrealizować zapisy ostatniej nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego, która zniosła opłaty za wybrane dane EGiB, tj. w zakresie identyfikatorów i geometrii działek oraz budynków, a także rodzaju budynków według Klasyfikacji Środków Trwałych. Usługa WFS jest realizowana przez geoportale Geobidu. Jej adres będzie bardzo podobny do adresu WMS-a. Zmianie ulega jedynie końcówka adresu – zamiast „wms.php” jest „wfs.php”.

Inne zmiany w aplikacji EWMAPA 13.07 to:

 • dodanie wyszukiwarki poleceń w konfiguracji skrótów klawiszowych,
 • dodanie pozycjonowania do aktywnej podwarstwy podczas kopiowania parametrów z podwarstwy już istniejącej (opcja dostępna w edycji nagłówka podwarstwy – Kopiuj parametry),
 • dodanie możliwości kopiowania danych w informacji o obiekcie,
 • poprawa eksportu oraz importu z formatu GML w zakresie obiektu SUOP05 (obudowa przewodu – kanał technologiczny),
 • optymalizacja analiz topologicznych na obiektach,
 • dodanie obsługi plików PNG w edytorze skórek.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a mi się podoba Aktualizacja z punktu widzenia starostwa pozwala na publikowanie WFS czyli obligatoryjnego udostępniania danych o działkach i budynkach, a wykonawcy nie muszą nic kupować, bo wersja danych jest zgodna z poprzednią wersją ewmapy. Inne firmy jakoś nie słyszałem, żeby się chwaliły podobnym podejściem.
odpowiedz zgłoś
odp: a mi się podoba z jednym się trochę rozpędziłem. :( Nie są publikowane dane o działkach, tylko zaledwie obwodnice, bez żadnych danych o jakości czy pochodzeniu tych obwodnic.
odpowiedz zgłoś
odp: odp: a mi się podoba Pst, żeby tak sobie beztrosko wystawiać WFS ktoś musiałby zaktualizować ustawę o IIP w zakresie usługi pobierania dla danych nieodpłatnych. Ten co czytał art 12 ust 3 wie dlaczego. Ale kto by tam w Warszawie takie rzeczy czytał.
zgłoś
odp: odp: a mi się podoba pst 2 a potem ten never ending story powinien przeczytać w obowiązującym prawie, które zbiory są zwolnione z opłat. Ale kto by tam w nibylandii takie rzeczy czytał.
zgłoś
odp: odp: a mi się podoba Nie muszę, o ile znam życie problem rozstrzygnie interpretacja GGK oczywiście bez podstaw prawnych za to obficie podlana testosteronem samca Alfa.
zgłoś
brak aktualizacji Pora wymusić aktualizację oprogramowania w powiatach, które posiadają EWMAPĘ. Większość powiatów nie przeprowadziło aktualizacji! Jednocześnie nic nie wiedzą o uwalnianiu danych...
 2 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS