wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-17| Sprzęt

Niwelator krzyżowy z niebieskim laserem w ofercie TPI

Oferta firmy TPI wzbogaciła się o CL4D-B – krzyżowy niwelator marki Nivel Systems z wiązką niebieskiego lasera. Emitowane przez instrument światło o długości fali 505 nm w porównaniu z innymi, np. w kolorze zielonym (515-535 nm), daje większy komfort pracy z widzialną wiązką, także w jasnych, nasłonecznionych pomieszczeniach.


Niwelator krzyżowy z niebieskim laserem w ofercie TPI

Urządzenie wyposażone jest w 4 głowice laserowe 360° (dwie w pionie i dwie w poziomie). Dolna głowica znajduje się pod spodem. Takie rozwiązanie pozwoliło usytuować wiązkę poziomą na wysokości 17 mm. I to właśnie ta czwarta, nisko generowana wiązka zapewnia kontrolę poziomu jak najbliżej podłogi, czy to przy wylewaniu posadzki, układaniu terakoty czy montażu elementów konstrukcyjnych i dekoracyjnych.

CL4D-B umożliwia pracę z dokładnością 0,5 mm na 5 m. Jak zapewnia dystrybutor, jest to zatem jeden z najbardziej dokładnych laserów krzyżowych na rynku. Sprzęt oferuje też elektroniczny system tłumienia drgań. Elektroniczny kompensator w porównaniu z magnetycznym dużo skuteczniej eliminuje drgania wiązki, szybciej je stabilizuje i wyklucza niepoprawne wskazania na budowie.

Sprzęt został zabezpieczony przed działaniem kurzu i wody zgodnie z normą IP54. Głowice zabezpieczono metalowymi korpusami, a szybki posiadają filtr antyrefleksyjny. Ponadto narożniki urządzenia posiadają gumowe ochraniacze, co eliminuje ewentualne otarcia i zapewnia pewniejszy uchwyt lasera.

W zestawie z CL4D-B dystrybutor oferuje: akumulator litowo-jonowy, okulary laserowe zwiększające widzialność lasera, multi-adapter laserowy do montażu lasera w różnych konfiguracjach oraz windę laserową do precyzyjnego wpasowania dolnej wiązki lasera.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS