wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-15| Sprzęt, Przetargi

Dwie firmy chcą dostarczyć tachimetry policji

Kilka dni temu odbyło się otwarcie ofert w przetargu Komendy Głównej Policji na dostawę przenośnych urządzeń do laserowego pomiaru punktów w przestrzeni (tachimetrów) – pomiaru odległości i trójwymiarowego odwzorowywania miejsca zdarzenia drogowego.


Dwie firmy chcą dostarczyć tachimetry policji <br />
Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 70 sztuk tachimetrów oraz przeprowadzenie instruktażu dla 280 funkcjonariuszy. Ponadto w ramach opcji KGP może zlecić dostawę maksymalnie 7 sztuk tachimetrów oraz instruktaż dla maksymalnie 28 funkcjonariuszy.
Minimalne wymagania dla zamawianych urządzeń to m.in.: powiększenie lunety – 25x, zasięg przy pomiarze lustrowym – 2000 m, przy bezlustrowym – 500 m, dokładność przy pomiarze na pryzmat – 7 mm/1000 m, IP65, czas jednego pomiaru – maks. 7 s, a dokładność pomiaru kątów – 5˝. Natomiast waga nie może przekraczać 15 kg.
Termin dostawy urządzeń to 12 tygodni od podpisania umowy, natomiast instruktaż należy zrealizować maksymalnie w ciągu 5 miesięcy od podpisania umowy (dotyczy to również prawa opcji).

W postępowaniu wystartowały dwie firmy, które przedstawiły następujące propozycje:
TPI Warszawa; wartość oferty – 5,982 mln zł brutto; długość trwania instruktażu – 3 miesiące;
Cybid Kraków; 7,588 mln zł; 5 miesięcy.
Budżet zamawiającego to z kolei 7,382 mln zł.

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

DC


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ Może by Panowie policjanty przyjrzeli się bliżej sposobie funkcjonowania PZGiK? Po co studia, praktyka, uprawnienia do wykonywania zawodu, pół życia spędzone w szkołach jak przecież wystarczy odbyć szkolenie z obsługi tachimetru czy jak go nazywamy niwelatora. A to nie to samo?
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Pomiar bez uprawnień Pomiar bez uprawnień, bez zgłoszenia. Ktoś tu łamie prawo ?
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
Niesamowite: Sądząc po wymaganych dokładnościach ???? obie firmy właśnie skupują sprzęt ubiegłego wieku za 1000pln/sz. i im upchną po te 85000 za sztukę ? . __ Jest jeszcze jedno podejrzenie albo policja kupi sprzet wart nax. 5000plna za sztukę, a reszta pójdzie w kieszeń komendanta albo do policji zaczęli przyjmować kompletnych głąbów że aż 80000pln będzie kosztowało szkolenie ?
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Niesamowite: zanim zaczniesz rzucać kamieniami przeczytaj cały opz. Chętnie odkupię od ciebie za 1000 zł dalmierz bezlustrowy 500m. Może być z ubiegłego wieku. Nie wiem czy cena jest adekwatna za całość opz ale już twoje stwierdzenie że firmy skupują sprzęt za 1000pln/sz. Chyba z braku robót w geodezji dorabiasz na farmach troli
 8 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS