wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-14| Geodezja, Edukacja

Projekt w powiecie jarosławskim: technik budownictwa i geodeta motorami rozwoju rynku pracy

Powiat Jarosławski w partnerstwie z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu realizują dofinansowany z funduszy europejskich projekt pn.: „Branża budowlana: technik budownictwa i technik geodeta motorami rozwoju lokalnego rynku pracy”.


Projekt w powiecie jarosławskim: technik budownictwa i geodeta motorami rozwoju rynku pracy <br />
Kampus PWSTE
Kampus PWSTE

Celem projektu jest wypracowanie i upowszechnienie przykładowych rozwiązań w zakresie współpracy między Instytutem Inżynierii Technicznej (IIT PWSTE) a jarosławskimi zespołami szkół: Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego oraz Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego.

W ramach projektu zostały już wypracowane rekomendacje do praktycznej nauki zawodu, propozycje form zajęć dla uczniów i nauczycieli z wykorzystaniem nowych technik i narzędzi IT stosowanych w branży budowlanej i geodezyjnej. W przygotowanych do realizacji modułach tematycznych zajęć przewidziano naukę w nowoczesnych laboratoriach IIT.

Kadra uczelni uczestniczy w opracowaniu propozycji działań dla uczniów i nauczycieli, których celem jest zaprezentowanie i opis nowych technologii stosowanych w zawodzie technik geodeta i technik budownictwa. Zadania w projekcie są realizowane we współpracy z pracodawcami sektora budownictwa i geodezji oraz instytucji rynku pracy. Ponadto w ramach przedsięwzięcia pracownie szkół zawodowych zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt stosowany w zawodzie technik geodeta i technik budownictwa.

Od 24 września br. na PWSTE realizowane będą zajęcia dla młodzieży, prowadzone przez pracowników dydaktycznych IIT. Pilotażowe wdrożenie przykładowych rozwiązań w zakresie współpracy szkół zawodowych z uczelnią ma przełożyć się na dobre przygotowanie uczniów do egzaminów i podniesienie ich kompetencji zawodowych.

Projekt realizowany jest od 1 maja 2020 r. do 30 września 2021 r. Kwota dofinansowania: 1,039 mln zł.

Źródło: PWSTE


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS