wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-11| Mapy, Przetargi

Mapy powodziowe: błąd podczas otwarcia ofert przyczyną unieważnienia jednej części

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie rozstrzygnęło jedną z dwóch części przetargu na opracowanie map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego.


Mapy powodziowe: błąd podczas otwarcia ofert przyczyną unieważnienia jednej części

Przedmiotem rozstrzygniętej części jest opracowanie nowych map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego dla obszarów narażonych na zalanie w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia 19 budowli piętrzących (w zakresie wskazanym w wyniku przeglądu i aktualizacji wstępnej oceny ryzyka powodziowego w 2018 r.). Prace te wykona tarnowska firma MGGP SA za 2,458 mln zł brutto.
Pozostałe oferty dla tej części złożyły firmy:
• Multiconsult Polska Warszawa – 2,705 mln zł;
• Sweco Consulting Poznań 3,074 mln zł;
• Arcadis Warszawa – 3,334 mln zł.
Budżet zamawiającego wynosił 3,500 mln zł.

Druga z części postępowania – obejmująca opracowanie nowych map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego (w zakresie wskazanym w wyniku przeglądu i aktualizacji wstępnej oceny ryzyka powodziowego w 2018 r., z wyłączeniem regionów wodnych Górnej-Wschodniej Wisły i Górnej-Zachodniej Wisły) – została unieważniona.
Jak poinformował zamawiający, podczas otwarcia ofert 17 czerwca br. jedna z trzech złożonych propozycji „nie została otwarta”. „W związku z tym postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą” – czytamy w uzasadnieniu decyzji.
Na tę część zamawiający zamierzał przeznaczyć 8,450 mln zł (w tym 6,500 mln zł na zamówienie podstawowe).

DC


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ Dlaczego żaden zakład bukmacherski nigdy nie zrobi zakladu, która firma wygra przetarg?
 2 
odpowiedz zgłoś
czekać tylko na oficjalny komunikat ubolewamy, że ktoś mógł poczuć się urażony. "-Jarosław? -Nie, Lech. -A to przepraszam."
odpowiedz zgłoś
mapy Przypadek, że nie otwarto jednej oferty? mając ich aż 3? czy tylko pretekst, żeby unieważnić bo wygrałby nie ten, który miał?
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: mapy to tylko można zapytać kto odpowie za to, że tak po prostu nie otwarto jednej oferty? Przecież jak to przejdzie bez echa to można dowolny przetarg na miliony zł unieważniać bo się komuś nie otworzyło.
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: mapy ciekawe czy ta osoba, która to otwierała została pociągnięta do jakieś odpowiedzialności za nie dopełnienie obowiązków służbowych
 2 
zgłoś
odp: odp: mapy Nikt nie odpowie, bo powołają się na ustawę o braku odpowiedzialność ze względu na covida - mieli podejrzenia, że covid łaził po tej ofercie więc jej nie ruszali, a całe pomieszczenie zaraz zamknęli. Po dwóch miesiącach odważyli się tam zajrzeć, więc dopiero wtedy uznali, że otwarcia ofert nie było... A, że ustawa o bezkarności jeszcze nie jest uchwalona - nic nie szkodzi, bo będzie działała wstecz i można przecież już nią się cieszyć.
zgłoś
odp: mapy Podejrzane jest samo to,że ponad 2 miesiace im zajęło zauważenie, że nie otwarli 1 oferty.
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: mapy dokładnie mogli unieważnić na drugi dzień, a nie po takim czasie...
 3 
zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS