wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-10| Geodezja

Wydma i chata pomierzone

5 września zakończył się 28. obóz naukowy w Łebie organizowany przez Koło Naukowe Geodetów „Dahlta” Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie.


Wydma i chata pomierzone
Wydma i chata pomierzone
Wydma i chata pomierzone

W tym roku opiekunem oraz koordynatorem badań był dr hab. inż. Sławomir Mikrut. Dodatkowe wsparcie merytoryczne zapewnił doktorant AGH Adrian Moskal.

Głównym celem obozu był kolejny pomiar Wydmy Łąckiej. Studenci co roku badają kierunek i tempo jej przemieszczania. Tym razem pracę rozpoczęto od fotogrametrycznego nalotu bezzałogowym statkiem powietrznym, a kolejne dni upłynęły na pomiarze w regularnej siatce wydmy metodą GNSS. Na koniec wykonany został skaning laserowy czoła wydmy. Ta różnorodność wykorzystanych metod daje szerokie pole do analiz i porównań.

Obozowicze kontynuowali również podjętą rok wcześniej współpracę z Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Jedna z tamtejszych tradycyjnych słowińskich chat została zeskanowana zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Miejsca trudno dostępne pomierzono skanerem ręcznym wypożyczonym od firmy TPI. Wykonany został także nalot dronem nad tym budynkiem.

Obozy naukowe to nie tylko zdobywanie wiedzy, a także przyjemnie spędzony czas wśród innych pasjonatów geodezji. Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody było kilka okazji do kąpieli w morzu oraz spacerów po plaży o zachodzie słońca. Nie zabrakło również czasu na integracyjne ogniska. Pieczone kiełbaski i śpiew przy akompaniamencie gitar towarzyszyły niemal każdemu wieczorowi. Do zobaczenia za rok, Łebo!

KNG Dahlta


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS