Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-09| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Pointly: klasyfikacja chmury punktów w chmurze

Niemiecka firma Supper & Supper zaprezentowała Pointly – działające w chmurze obliczeniowej oprogramowanie do klasyfikacji chmury punktów z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji (AI).


Pointly: klasyfikacja chmury punktów w chmurze
Pointly: klasyfikacja chmury punktów w chmurze

Jak zapewniają twórcy rozwiązania, dzięki algorytmom AI klasyfikacja chmury punktów z jednej strony wymaga niewielkiego wysiłku ze strony użytkownika, a z drugiej – zapewnia wysoką dokładność. „We wstępnych badaniach byliśmy w stanie skrócić czas pracy związany z obróbką obiektu z jednego dnia do jednego kliknięcia” – chwali się producent na swojej stronie.

Drugą zaletą Pointly jest wg Supper & Supper intuicyjny interfejs użytkownika, który pozwala łatwo dotrzeć do wszystkich dostępnych funkcji, a także dostosować menu do swoich potrzeb. Firma zachwala także prędkość pracy usługi. Dzięki wykorzystaniu chmury Microsoft Azure Pointly powinno sprawnie radzić sobie z obróbką i wyświetlaniem chmur liczących nawet miliardy punktów. Co ważne, aplikacja obsługiwana jest z poziomu przeglądarki internetowej – użytkownik nie musi zatem instalować na swoim komputerze żadnego specjalistycznego oprogramowania ani inwestować w mocny hardware. Wśród zalet Pointly producent wymienia także wysoki poziom bezpieczeństwa danych.

Firma Supper & Supper wprowadziła dwa rodzaje subskrypcji na Pointly. Pierwsza jest darmowa, ale pozwala załadować tylko trzy chmury liczące maksymalnie po 5 mln punktów, do tego uniemożliwia eksport obrobionych danych. Z pełni możliwości Pointly możemy korzystać w subskrypcji płatnej – na swojej stronie producent nie ujawnia jednak jej ceny. Jej ostateczna wartość jest zależna od wielkości zbiorów, jakie chcemy przetwarzać.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS