wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-09| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Pointly: klasyfikacja chmury punktów w chmurze

Niemiecka firma Supper & Supper zaprezentowała Pointly – działające w chmurze obliczeniowej oprogramowanie do klasyfikacji chmury punktów z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji (AI).


Pointly: klasyfikacja chmury punktów w chmurze
Pointly: klasyfikacja chmury punktów w chmurze

Jak zapewniają twórcy rozwiązania, dzięki algorytmom AI klasyfikacja chmury punktów z jednej strony wymaga niewielkiego wysiłku ze strony użytkownika, a z drugiej – zapewnia wysoką dokładność. „We wstępnych badaniach byliśmy w stanie skrócić czas pracy związany z obróbką obiektu z jednego dnia do jednego kliknięcia” – chwali się producent na swojej stronie.

Drugą zaletą Pointly jest wg Supper & Supper intuicyjny interfejs użytkownika, który pozwala łatwo dotrzeć do wszystkich dostępnych funkcji, a także dostosować menu do swoich potrzeb. Firma zachwala także prędkość pracy usługi. Dzięki wykorzystaniu chmury Microsoft Azure Pointly powinno sprawnie radzić sobie z obróbką i wyświetlaniem chmur liczących nawet miliardy punktów. Co ważne, aplikacja obsługiwana jest z poziomu przeglądarki internetowej – użytkownik nie musi zatem instalować na swoim komputerze żadnego specjalistycznego oprogramowania ani inwestować w mocny hardware. Wśród zalet Pointly producent wymienia także wysoki poziom bezpieczeństwa danych.

Firma Supper & Supper wprowadziła dwa rodzaje subskrypcji na Pointly. Pierwsza jest darmowa, ale pozwala załadować tylko trzy chmury liczące maksymalnie po 5 mln punktów, do tego uniemożliwia eksport obrobionych danych. Z pełni możliwości Pointly możemy korzystać w subskrypcji płatnej – na swojej stronie producent nie ujawnia jednak jej ceny. Jej ostateczna wartość jest zależna od wielkości zbiorów, jakie chcemy przetwarzać.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS