wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-04| Geodezja, Prawo

Co z nieopublikowanymi dotąd rozporządzeniami wykonawczymi do Pgik?

Ministerstwo Rozwoju poinformowało właśnie o planowanych terminach wydania kolejnych rozporządzeń wykonawczych do znowelizowanej niedawno ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.


Co z nieopublikowanymi dotąd rozporządzeniami wykonawczymi do Pgik?
Na przełom września i października br. resort rozwoju przewiduje publikację pięciu rozporządzeń:
• w sprawie państwowego rejestru nazw geograficznych (PRNG),
• ws. bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) oraz bazy danych obiektów ogólnogeograficznych (BDOO), a także standardowych opracowań kartograficznych,
• ws. ewidencji miejscowości, ulic i adresów (EMUiA),
• ws. osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych,
• ws. powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT.

Na przełom III i IV kwartału br. zaplanowano również wydanie rozporządzenia w sprawie bazy danych obiektów topograficznych (BDOT500) i mapy zasadniczej.

We wszystkich powyższych przypadkach chodzi o dostosowanie brzmienia rozporządzeń do nowelizacji Pgik w zakresie zmiany przepisów odsyłających do art. 4 ust. 1b (uchylanego) i zastąpienie ich odesłaniem do art. 4 ust. 1a pkt 12 (odnoszącego się do bazy BDOT500). Dodatkowo mają być wprowadzone zmiany redakcyjne i dostosowujące.

Nie ma natomiast nowych informacji dotyczących oczekiwanego nowego rozporządzenia ws. ewidencji gruntów i budynków (w planie prac legislacyjnych MR widnieje informacja o zamiarze publikacji na przełomie czerwca i lipca br., co – jak wiemy – się nie ziściło).

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Szykuję już pióro do uwag dla rozporządzenia o BDOT10k, jak będzie to to co widziałem to uwagi będą warte czytania. :):)
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
Litości. Niech już ON niczego nie rusza.
 5 
 13 
odpowiedz zgłoś
odp: Litości. To psuj! Niech ktoś wyjmie te nożyczki z ręki! Niczego nie poprawia. Cofa geodezję i przede wszystkim informatyzację do prehistorii bo wyobraźnia nie sięga dalej niż wms. Strach, że zrujnuje dorobek pokoleń - zasób - w myśl jakiś populistycznych teorii.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
2 komentarze



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS