Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-04| GIS, Przetargi

Kto wykona pomiary batymetryczne ujścia Wisły?

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie podpisało umowę na wykonanie pomiarów batymetrycznych ujścia Wisły od portu Świbno do istniejących kierownic w ujściu.


Kto wykona pomiary batymetryczne ujścia Wisły? <br />
Ujście Wisły, fot. RZWG w Gdańsku
Ujście Wisły, fot. RZWG w Gdańsku
Kto wykona pomiary batymetryczne ujścia Wisły? <br />
Mapa ujścia Wisły z 2015 r.
Mapa ujścia Wisły z 2015 r.

W postępowaniu złożono dwie oferty, a za najkorzystniejszą uznano propozycję konsorcjum firm GEO Ingenieurservice Polska z Gdyni oraz OPEGIEKA z Elbląga. Wartość podpisanej z nim umowy wynosi 388 tys. zł. Budżet zamówienia wynosił z kolei 750 tys. zł. Drugą ofertę (o wartości 486 tys. zł) złożyła firma Echogram z Wejherowa.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:

  • wykonanie przy użyciu echosondy pomiarów batymetrycznych w ujściu Wisły (koryta oraz części morskiej);
  • wykonanie pomiarów linii brzegowej – plaży i łach;
  • wykonanie modelu DTM;
  • opracowanie batymetrii;
  • wykonanie dokumentacji wizualnej;
  • opracowanie warstw mapy cyfrowej w układzie współrzędnych PL-1992;
  • wydruk kolorowy map batymetrycznych w układzie współrzędnych PL-1992.

Pomiary batymetryczne i pomiary linii brzegowej mają być wykonane w czterech sesjach. Wszystkie prace mają zostać wykonane do czerwca 2022 r.

Przetarg jest częścią projektu pn. „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław – Etap II – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Jego przedmiotem jest m.in. odbudowa budowli regulacyjnych na Wiśle, przebudowa ujścia czy wdrożenie systemu monitoringu ryzyka powodziowego.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS