Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-09-03| Geodezja, Prawo

Trudne początki. Ankieta GEODETY dotycząca działania ODGiK-ów po 31 lipca

Czy najnowsza nowelizacja Prawa geodezyjnego i kartograficznego doprowadziła do paraliżu ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej? Czy geodeci mog­li bez przestojów realizować swoje prace? Odpowiedzi na te pytania przynosi ankieta, której wyniki prezentujemy we wrześniowym wydaniu GEODETY.


Trudne początki. Ankieta GEODETY dotycząca działania ODGiK-ów po 31 lipca
W badaniu wzięło udział kilkuset geodetów z całej Polski. Zapytaliśmy ich, czy doświadczyli jakichś trudności w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej związanych z wejściem w życie nowych przepisów, a jeśli tak – jakie to były problemy i czy udało się je już rozwiązać. Ankieta nie była ogólnodostępna – wysyłaliśmy ją bezpośrednio do wybranych przedsiębiorstw prowadzących działalność geodezyjno-kartograficzną. Można ją było wypełniać w dniach 19-24 sierpnia. Badanych poprosiliśmy też o podanie województwa, w którym mają zarejestrowaną firmę.

Na trudności w ośrodkach spowodowane nowelizacją Pgik skarży się nieco ponad połowa badanych – 54,4%. Zdecydowana większość z nich przyznała ponadto, że ośrodki dokumentacji nie uporały się jeszcze (na dzień wypełnienia ankiety) z sygnalizowanymi problemami.

Jednak nie w każdym miejscu w Polsce jest tak samo. Trudności w ośrodkach doświadczyło aż 80% ankietowanych z województwa opolskiego, 78% z woj. wielkopolskiego i 71% z woj. śląs­kiego. „Na drugim biegunie” znajdują się województwa podlaskie, podkarpackie, pomorskie i mazowieckie. Tam na złe działanie ODGiK-ów w związku z wejś­ciem w życie nowelizacji skarży się odpowiednio 25%, 35% i w ostatnich dwóch przypadkach po 39% badanych. Z czego wynika to zróżnicowanie? Po części z użytkowanych przez powiaty systemów informatycznych do prowadzenia PZGiK, które po 31 lipca miały zostać dostosowane do obowiązujących przepisów (pisaliśmy o tym w GEODECIE 8/2020).

Najczęściej sygnalizowanym przez geodetów problemem jest...

Pełna treść artykułu we wrześniowym wydaniu miesięcznika GEODETA
• Zamów wersję papierową • Zamów wersję cyfrową

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama