wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-04| Mapy

Mobilna aplikacja ARiMR ułatwi kontrolę gospodarstw

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępniła wybranym rolnikom mobilną aplikację, która ma usprawnić ich kontakt z urzędem. Pozwala m.in. na wysyłanie geotagowanych zdjęć swoich upraw.


Mobilna aplikacja ARiMR ułatwi kontrolę gospodarstw

Program dostępny jest już zarówno w AppStore, jak i w Google Play, choć na razie tylko dla rolników z województw wielkopolskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Korzystanie z aplikacji jest dobrowolne.

Po zalogowaniu się do programu rolnik może otrzymać za jego pośrednictwem zadanie do wykonania, np. zrobienie i wysłanie geotagowanych zdjęć dla obiektów zgłoszonych uprzednio w ramach wniosku o dopłaty obszarowe. Przedmiotem fotografii może być działka rolna, uprawa lub inne obiekty terenowe czy też dokumentacja.

W ramach zadania do wykonania wskazane są konkretne elementy, które powinny zostać sfotografowane, a także minimalna i maksymalna liczba zdjęć. W przypadku elementów terenowych użytkownik otrzyma udostępnione na podkładzie mapowym punkty w terenie, w których powinien wykonać zdjęcie, a także wskazówkę o kierunku jego wykonania.

Na wykonanie i przekazanie zdjęć do ARiMR rolnik ma 14 dni. W przypadku braku odpowiedzi weryfikacja obiektów terenowych i dokumentacji zostanie przeprowadzona na miejscu w ramach kontroli terenowej.

Aplikacja mobilna – obok programów eWniosekPlus, portalu IRZplus czy Modułu eLZP – to kolejny projekt, który jest efektem realizowanej przez ARiMR strategii Agencja 4.0. – O słuszności wyboru tej drogi może świadczyć fakt, że szczególnie w sytuacji kryzysowej, a z taką po wybuchu pandemii mieliśmy do czynienia w Polsce i na świecie, technologie cyfrowe stają się jak nigdy przedtem istotne w działalności urzędów i instytucji państwowych, umożliwiając im w trudnych warunkach realizację powierzonych zadań – podsumowuje Tomasz Nowakowski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS