Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-03| Geodezja, Edukacja

Prof. Michał Kędzierski ponownie dziekanem WILiG WAT

1 września rozpoczęła się kadencja nowych władz Wojskowej Akademii Technicznej. Rektor komendant WAT płk prof. Przemysław Wachulak podczas uroczystego spotkania w Sali Senatu wręczył akty powołania na funkcje prorektorów i dziekanów wydziałów w kadencji 2020-2024. Nominację na funkcję dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji odebrał płk prof. Michał Kędzierski


Prof. Michał Kędzierski ponownie dziekanem WILiG WAT <br />
fot. WAT
fot. WAT
Michał Kędzierski Studia na Wydziale Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej Wojskowej Akademii Technicznej ukończył w 1996 r. Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia uzyskał w 2004 r. na tym samym wydziale, natomiast stopień doktora habilitowanego w roku 2010 r. na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie. W maju 2019 r. odebrał nominację profesorską.

W maju 1999 roku został wyznaczony na pierwsze stanowisko służbowe (inżynier) w macierzystej uczelni. Równolegle z rozwojem naukowym obejmował kolejne funkcje począwszy od kierownika laboratorium geodezji. W 2006 r. został kierownikiem Studiów Podyplomowych, a w 2012 r. dyrektorem Instytutu Geodezji. W kadencji 2012-2016 pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Uczelnianej Komisji Wyborczej. 1 października 2019 r. został powołany na stanowiski dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji, dotychczasowy dziekan prof. Adam Stolarski podjął wówczas decyzję o rezygnacji z pełnionej funkcji.

Profesor Kędzierski w Wojskowej Akademii Technicznej realizuje badania naukowe w zakresie fotogrametrii, teledetekcji oraz cyfrowego przetwarzania obrazów, a na niwie wojskowej – rozpoznania obrazowego i geoprzestrzennego. Profesor jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji, uczestniczy również w pracach wielu polskich stowarzyszeń. Jako invited professor przeprowadził cykl wykładów na Uniwersytecie Technicznym im. Giedymina w Wilnie z zakresu fotogrametrii cyfrowej. Stale recenzuje publikacje w wielu czasopismach naukowych z listy JCR. Jest ekspertem i doradcą instytucji wojskowych w sprawach związanych z rozpoznaniem satelitarnym i rozpoznaniem z niskiego pułapu. Jest współautorem lub autorem ponad 150 publikacji.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS