Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-28| GIS

Aplikacja na telefon z bieszczadzkimi szlakami

Bieszczadzki Park Narodowy przygotował dla turystów specjalną darmową aplikację na telefon „Bieszczady & Górny San”. Dzięki niej można samodzielnie odkrywać dzikie tereny górnego Sanu wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej.


Aplikacja na telefon z bieszczadzkimi szlakami
Aplikacja na telefon z bieszczadzkimi szlakami
W aplikacji odnaleźć można m.in.:
• mapy (do wyboru jest kilku podkładów z zaznaczonymi szlakami czy punktami widokowymi, w tym podkład Google Maps, OSM, a także "terenowy", gdzie rzeźba terenu przedstawiana jest z wykorzystaniem metody poziomicowej i cieniowania, niestety, brak tego rozwiązania przy większej skali),
• informacje o różnych miejscach pogrupowane w trzech zakładkach: Atrakcje BdPN, Świątynie, Inne atrakcje w okolicy, a także Parkingi czy Punkty Informacyjno-Kasowe; dowiemy się więc na przykład ciekawostek o: pokazowej zagrodzie żubrów w Mucznym, dawnym cmentarzu w Baniowej, historii Sianek, plenrowym muzeum wypału węgla drzewnego czy stadninie konia huculskiego w Tarnawie Niżnej,
• trasy (w tym audioprzewodniki dotyczące ścieżek przyrodniczo-leśnych),
• modele 3D wybranych obiektów (np. nieistniejących cerkwi greckokatolickich w Beniowej i Siankach),
• panoramy 3D (np. dawny cmentarz w Dźwiniaczu Górnym, punkt widokowy w Siankach),
• prognozę pogody,
• archiwum ukazujące Bieszczady dawniej i dziś.

Jest ona dostępna w polskiej, słowackiej i angielskiej wersji językowej. Plusem aplikacji jest to, że można z niej korzystać off-line, przed wyruszeniem w teren wystarczy zaktualizować bazę danych w Ustawieniach. Aplikacja jest dostępna dla telefonów z systemem Android (do pobrania w sklepie Google Play).

Aplikacja została wykonana w ramach mikroprojektu „Świat przyrody i kultury Karpat Wschodnich – wspólna promocja – lepsza ochrona”, współfinansowanego przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A PL-SK 2014-2020.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS