wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-28| GNSS, Sprzęt

Septentrio oferuje korekty w cenie odbiornika

Belgijski producent sprzętu GNSS – firma Septentrio, zaprezentował nowe odbiorniki z serii SECORX-S, które oferują subdecymetrową dokładność pomiaru bez konieczności opłacania korekt.


Septentrio oferuje korekty w cenie odbiornika

Nowe instrumenty korzystają z satelitarnych korekt PPP-RTK o nazwie SECORX. Pozwalają one wyznaczać pozycję z dokładnością niewiele gorszą od techniki RTK, a jednocześnie zachowują relatywnie krótki czas inicjalizacji precyzyjnego pomiaru (tzw. czas zbieżności). Korekty te są obecnie dostępne na obszarze USA oraz Europy (w tym Polski).

Wyróżnikiem serii SECORX-S jest to, że w przeciwieństwie do innych konkurencyjnych rozwiązań za korzystanie z tych poprawek nie trzeba płacić żadnych subskrypcji czy opłat utrzymaniowych. Są one bowiem dostępne przez cały okres użytkowania odbiornika.

Wspomniane nowości w serii SECORX-S to mosaic-SxTM oraz AsteRx SB-Sx (fot.). Pierwszy to niewielki moduł odbiorczy, który może być integrowany z odbiornikami np. dla samochodów, dronów czy maszyn rolniczych. Drugi to kompletny odbiornik zamknięty w szczelnej obudowie spełniającej wyśrubowaną normę pyło- i wodoszczelności IP68.

– Wprowadzając kilka miesięcy temu na rynek rodzinę produktów SECORX-S, zrobiliśmy przełomowy krok w kierunku łatwego w użyciu i łatwo dostępnego pozycjonowania o wysokiej dokładności – skomentował Francois Freulon, dyrektor ds. zarządzania produktami w Septentrio. – Nasza oferta produktów SECORX-S obejmuje teraz kompaktowe moduły, wszechstronne płyty OEM oraz odbiorniki w obudowie. Dzięki rozszerzeniu rodziny produktów nasi klienci mają teraz możliwość wyboru z szerszej gamy instrumentów, które będą odpowiadać ich potrzebom – dodaje.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS