wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-26| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

DJI integruje drony Matrice z przystępnym lidarem

Podczas wirtualnej konferencji AirWorks 2020 potentat w produkcji dronów – chińska firma DJI, zaprezentował wirnikowce Matrice zintegrowane z lekkim i przystępnym cenowo skanerem laserowym. Ogłosił też zacieśnienie współpracy z firmą Esri – twórcą pakietu ArcGIS.


DJI integruje drony Matrice z przystępnym lidarem <br />
Dron DJI Matrice 300 RTK
Dron DJI Matrice 300 RTK

Już od pewnego czasu DJI dostrzega ogromny potencjał płynący z integracji swoich maszyn ze skanerami laserowymi. Z tego powodu w ramach swojego programu inkubacyjnego spółka zdecydowała się zainwestować w producenta lidarów Livox Technology Company. Jednym z najnowszych produktów tej marki jest sensor Avia. Według zapewnień DJI skaner ten można łatwo integrować z bezzałogowymi wirnikowcami DJI Matrice 200 oraz Matrice 300. Jest on niewielki i lekki (waży 498 g), mierzy na dystansie do 460 metrów i rejestruje do 3 odbić. Na razie nie jest znana jego dokładność i prędkość pomiaru, choć DJI zapewnia, że skaner w pełni sprawdzi się w zastosowaniach kartograficznych. Firma nie podaje także ceny sensora.

Podczas AirWorks 2020 DJI ogłosił także zacieśnienie współpracy z Esri. Jej efektem ma być zintegrowanie produktów obu korporacji w gotowe produkty dla branży GIS.

Przedstawiciele DJI zapowiedzieli ponadto spore zmiany w oprogramowaniu FlightHub. Jak wynika z komunikatu prasowego, ma ono ewoluować w kierunku kompleksowej platformy do zarządzania misją, która m.in. będzie dostarczać dane w czasie rzeczywistym nałożone na model rzeczywistości w celu poprawienia współpracy między operatorami maszyn w terenie a centrami dowodzenia.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS