wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-25| Geodezja, GIS, Przetargi

Zachodniopomorskie zamawia geodezyjne e-usługi

W zachodniopomorskich powiatach wdrożone zostaną nowe portale mapowe oraz geodezyjne e-usługi. Przetarg na te prace ogłosił właśnie Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.


Zachodniopomorskie zamawia geodezyjne e-usługi <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Zamówienie podzielono na dwie części. W ramach cz. I należy przygotować narzędzia dziedzinowe, portale i e-usługi oraz przeprowadzić szkolenia. Zamawiane e-usługi dla powiatów dotyczą m.in.: zgłaszania prac geodezyjnych, udostępniania materiałów PZGiK, przeprowadzania narad koordynacyjnych, wydawania wypisów i wyrysów, udostępniania danych RCWiN oraz obsługi zapytań o stan władania.

Elektroniczne usługi zostaną wdrożone również w UMWZ oraz w miejscowym zarządzie dróg wojewódzkich. Pozwolą m.in. na obsługę wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, udostępnianie informacji o środowisku czy wydawanie decyzji o zajęciu pasa drogowego.

Jak wyjaśnia UMWZ, dzięki wdrożeniu projektu mieszkańcy zainteresowani pozyskaniem danych przestrzennych zgromadzonych w budowanym systemie informatycznym będą je mogli pozyskać bez wychodzenia z domu. W śród wielu oferowanych funkcjonalności udostępnione będą między innymi e-usługi umożliwiające pozyskanie danych z PZGiK, a także danych dotyczących zagospodarowania przestrzennego. Wdrożone e-usługi umożliwią na załatwienia różnych spraw administracyjnych w wygodny dla obywatela sposób, bez koniczności osobistej wizyty w urzędzie. System RIIP WZ umożliwi zdalne załatwienie wielu spraw dotyczących rozmaitych dziedzin między innymi związanych z środowiskiem oraz jego ochroną, w tym podgląd oraz dostęp do danych przestrzennych dziedzinowo związanych z parkami krajobrazowymi, gospodarką przestrzenną województwa zachodniopomorskiego oraz ewidencją nieruchomości będących w posiadaniu województwa zachodniopomorskiego.

Szacunkowa wartość tej części to blisko 15,2 mln zł netto, z czego prawo opcji opiewa na 8,3 mln zł. Termin realizacji prac upływa w styczniu 2022 roku.

Przedmiotem cz. II jest dostawa infrastruktury sprzętowo-programowej oraz teleinformatycznej dla Urzędu Marszałkowskiego oraz partnerów projektu. Wartość zamówienia to 2,8 mln zł netto. Czas realizacji: marzec 2022 r.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 207 tys. (cz. I) i 82 tys. zł (cz. II) można składać do 24 września.

Zamówienie jest częścią wartego 56 mln zł projektu „Budowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego”. Partnerami przedsięwzięcia są miasta: Szczecin, Świnoujście i Koszalin, a także powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, kołobrzeski, koszaliński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, sławieński, stargardzki, szczecinecki, świdwiński oraz wałecki.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
2 MIESIĄCE rozstrzygany jest przetarg na prace geodezyjne !!!
odpowiedz zgłoś
odp: 2 MIESIĄCE tak to niestety działa. nikomu nie zależy żeby zrobić robotę tylko żeby ją robić...
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS