wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-20| Geodezja, Mapy, Instytucje

Jak pobrać dane z Geoportalu?

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na blisko 2,5-minutowym filmie instruktażowym opublikowanym w serwisie YouTube na kanale Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.


Jak pobrać dane z Geoportalu?
W związku z nowelizacją ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, która weszła w życie 31 lipca br. wiele danych z Centralnego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego zostało uwolnionych. Są one dostępne do pobrania z krajowego Geoportalu.

Aby pobrać dane, należy w oknie „Zawartość mapy” skorzystać z sekcji „Dane do pobrania”. Po jej rozwinięciu widzimy listę warstw, których włączenie wyświetli dostępność poszczególnych danych. Film prezentuje procedurę pobierania danych na przykładzie warstwy „Ortofotomapa według aktualności”.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pobieranie zbiorcze Jest wtyczka do QGIS, która pozwala na pobieranie zbiorcze. Nazywa się chyba "Pobieracz danych"
 1 
odpowiedz zgłoś
Działki Ja czekam aż będą do pobrania obrysy działek, było obiecywane i póki co nie ma (ktoś wspominał, że jeszcze nie skompletowali danych).
odpowiedz zgłoś
odp: Działki Tylko gdzie tu sens i logika w jakimś kompletowania danych, jak w takiej sytuacji już "jutro" będzie to zestaw nieaktualnych częściowo danych. Jedyna sensowna droga to udostępnianie danych przez WFS lub przez API bezpośrednio przez Starostwa Powiatowe. Tylko w takim przypadku dostajesz dane na moment wygenerowania zapytania i ma to sens zgodny z uzasadnieniem uwolnienia danych.
 3 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS