wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-12| Przetargi

Ruszają prace geodezyjne w powiecie łomżyńskim

Związek Powiatów Województwa Podlaskiego częściowo rozstrzygnął przetrag na wykonanie modernizacji EGiB oraz założenia baz GESUT i BDOT500 w powiatach łomżyńskim i wysokomazowieckim.


Ruszają prace geodezyjne w powiecie łomżyńskim
Przypomnijmy, że zamówienie podzielono na 8 części. Obejmują one modernizację ewidencji gruntów i budynków w powiecie wysokomazowieckim w jednostce Wysokie Mazowieckie oraz w powiecie łomżyńskim w jednostkach: Nowogród, Piątnica, Wizna i Zbójna. Bazy BDOT500 i GESUT mają z kolei zostać założone dla jednostek: Nowogród, Piątnica i Wizna.

Na utworzenie baz danych BDOT500 i GESUT podpisano umowy dla wszystkich jednostek, dla których ogłoszono zamówienie. Ich realizacją zajmą się:
• Nowogród – GeoPomiar Usługi Geodezyjne Jarzyło Piotr z Zabiela za 20 tys. zł.
• Piątnica – konsorcjum 3 firm z Białegostoku: Geodeta Uprawniony Piotr Sawicki, Usługi Geodezyjne Stalończyk oraz Usługi Geodezyjne Geosawicki za 188 tys. zł.
• Wizna – GeoPomiar Usługi Geodezyjne Jarzyło Piotr z Zabiela za niecałe 10 tys. zł (wszystkie kwoty brutto).

Z kolei na modernizację EGiB, jak dotąd, podpisano tylko jedną umowę – dla jednostki Zbójna prace zrealizuje firma e-Geodezja Samborski Krzysztof z Łomży za 145 tys. zł. Dla jednostek Nowogród i Piątnica zamówienie zostało unieważnione z powodu zbyt drogich ofert, przekraczających budżet zamawiającego. Natomiast dla dwóch pozostałych jednostek na razie dokonano tylko wyboru ofert. I tak dla jednostki Wysokie Mazowieckie wybrano ofertę konsorcjum firm Gispro ze Szczecina i ProGIS z Giżycka za 1,168 mln zł, a dla jednostki Wizna – PUG Geokart Łomzyński za 450 tys. zł.

Warto zaznaczyć, że przetarg cieszył się sporym zainteresowaniem. Na części obejmujące modernizację EGiB swoje oferty na każdą z części złożyły 3-4 firmy, natomiast na części obejmujące utworzenie baz danych BDOT500 i GESUT aż 9 wykonawców dla każdej z trzech części, w tych przypadkach był również spory rozrzut cen (informacja z otwarcia ofert).

Wszystkie prace mają zostać zrealizowane do końca 2021 roku.

Zamówienie jest częścią projektu ZPWP „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”, który zyskał blisko 58 mln zł dofinansowania z RPO Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. W jego ramach już wcześniej rozpisywano przetargu na powyższe prace. Były one jednak unieważniane z powodu braku ofert lub zbyt drogich propozycji cenowych.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS