wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-11| Teledetekcja, Edukacja

UW: teledetekcyjny projekt z dofinansowaniem Erasmus+

Międzynarodowy zespół ekspertów z Uniwersytetu Warszawskiego oraz uczelni z Czech, Niemiec i Austrii otrzymał dofinansowanie w ramach programu Erasmus+ „Partnerstwa strategiczne w sektorze szkolnictwa wyższego”. Będzie on realizował projekt „E-learning course on Time Series Analysis in Remote Sensing for Understanding Human-Environment Interactions” (E-TRAINEE).


UW: teledetekcyjny projekt z dofinansowaniem Erasmus+ <br />
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Do programu Erasmus+ „Partnerstwa strategiczne” zgłaszane są przedsięwzięcia, w których uczestniczą co najmniej trzy instytucje z trzech różnych krajów. Partnerstwa strategiczne mogą mieć różną skalę i podejmować różne działania – wiąże się to m.in. z celami danego projektu, uczestnikami czy oczekiwanym wpływem.
Międzynarodowe projekty w ramach programu „Partnerstwa strategiczne w sektorze szkolnictwa wyższego” mają na celu opracowywanie i upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań oraz wspieranie współpracy, partnerskiego uczenia się i wymiany doświadczeń w dziedzinie kształcenia.

W projekcie „E-learning course on Time Series Analysis in Remote Sensing for Understanding Human-Environment Interactions” (E-TRAINEE) biorą udział naukowcy z trzech uczelni sojuszu 4EU+: Uniwersytetu Warszawskiego (Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych), Uniwersytetu Karola w Pradze i Uniwersytetu w Heidelbergu, a także oraz przedstawiciel Uniwersytetu w Innsbrucku.

Przedsięwzięcie ma na celu stworzenie e-learningowej platformy edukacyjnej, która będzie:
• stanowić bazę wiedzy teoretycznej na temat metod wykorzystywanych do przetwarzania i ekstrakcji informacji pozyskiwanej z teledetekcyjnych danych wieloczasowych,
• pokazywać na przykładach cały łańcuch przetwarzania danych, od ich gromadzenia i wstępnego przetwarzania, poprzez ekstrakcję informacji z danych wieloczasowych po weryfikację/ocenę dokładności wyników.

Kurs e-learningowy realizowany w ramach projektu będzie się składał z czterech modułów, z których pierwszy zapewni ogólny przegląd metod zdalnego wysyłania analizy serii czasowych danych, a pozostałe trzy skoncentrują się na konkretnych etapach przetwarzania związanych z różnymi typami danych:
• Moduł 1: Metody analizy serii czasowych w teledetekcji (koordynowany przez Uniwersytet w Innsbrucku).
• Moduł 2: Analizy serii czasowych satelitarnych obrazów wielospektralnych (koordynowany przez Uniwersytet Warszawski).
• Moduł 3: Analizy serii czasowych chmur punktów 3D/4D (koordynowany przez Uniwersytet w Heidelbergu).
• Moduł 4: Analizy serii czasowych danych hiperspektralnych (koordynowany przez Uniwersytet Karola w Pradze).

Projekt realizowany będzie od września 2020 r. do sierpnia 2023 r. Koordynuje go Uniwersytet Karola. Ze strony UW osobą koordynującą jest dr Adriana Marcinkowska-Ochtyra z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie sojuszu 4EU+.

Źródło: UW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS