Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-11| Teledetekcja, Edukacja

UW: teledetekcyjny projekt z dofinansowaniem Erasmus+

Międzynarodowy zespół ekspertów z Uniwersytetu Warszawskiego oraz uczelni z Czech, Niemiec i Austrii otrzymał dofinansowanie w ramach programu Erasmus+ „Partnerstwa strategiczne w sektorze szkolnictwa wyższego”. Będzie on realizował projekt „E-learning course on Time Series Analysis in Remote Sensing for Understanding Human-Environment Interactions” (E-TRAINEE).


UW: teledetekcyjny projekt z dofinansowaniem Erasmus+ <br />
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Do programu Erasmus+ „Partnerstwa strategiczne” zgłaszane są przedsięwzięcia, w których uczestniczą co najmniej trzy instytucje z trzech różnych krajów. Partnerstwa strategiczne mogą mieć różną skalę i podejmować różne działania – wiąże się to m.in. z celami danego projektu, uczestnikami czy oczekiwanym wpływem.
Międzynarodowe projekty w ramach programu „Partnerstwa strategiczne w sektorze szkolnictwa wyższego” mają na celu opracowywanie i upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań oraz wspieranie współpracy, partnerskiego uczenia się i wymiany doświadczeń w dziedzinie kształcenia.

W projekcie „E-learning course on Time Series Analysis in Remote Sensing for Understanding Human-Environment Interactions” (E-TRAINEE) biorą udział naukowcy z trzech uczelni sojuszu 4EU+: Uniwersytetu Warszawskiego (Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych), Uniwersytetu Karola w Pradze i Uniwersytetu w Heidelbergu, a także oraz przedstawiciel Uniwersytetu w Innsbrucku.

Przedsięwzięcie ma na celu stworzenie e-learningowej platformy edukacyjnej, która będzie:
• stanowić bazę wiedzy teoretycznej na temat metod wykorzystywanych do przetwarzania i ekstrakcji informacji pozyskiwanej z teledetekcyjnych danych wieloczasowych,
• pokazywać na przykładach cały łańcuch przetwarzania danych, od ich gromadzenia i wstępnego przetwarzania, poprzez ekstrakcję informacji z danych wieloczasowych po weryfikację/ocenę dokładności wyników.

Kurs e-learningowy realizowany w ramach projektu będzie się składał z czterech modułów, z których pierwszy zapewni ogólny przegląd metod zdalnego wysyłania analizy serii czasowych danych, a pozostałe trzy skoncentrują się na konkretnych etapach przetwarzania związanych z różnymi typami danych:
• Moduł 1: Metody analizy serii czasowych w teledetekcji (koordynowany przez Uniwersytet w Innsbrucku).
• Moduł 2: Analizy serii czasowych satelitarnych obrazów wielospektralnych (koordynowany przez Uniwersytet Warszawski).
• Moduł 3: Analizy serii czasowych chmur punktów 3D/4D (koordynowany przez Uniwersytet w Heidelbergu).
• Moduł 4: Analizy serii czasowych danych hiperspektralnych (koordynowany przez Uniwersytet Karola w Pradze).

Projekt realizowany będzie od września 2020 r. do sierpnia 2023 r. Koordynuje go Uniwersytet Karola. Ze strony UW osobą koordynującą jest dr Adriana Marcinkowska-Ochtyra z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie sojuszu 4EU+.

Źródło: UW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS