wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-10| Przetargi, Kataster

Powiat tomaszowski: rozstrzygnięcie dopiero przy piątym podejściu

Starostwo w Tomaszowie Mazowieckim podpisało umowę na modernizację ewidencji gruntów i budynków w gminie Lubochnia, a także na dostawę baz danych GESUT i BDOT dla skali od 1:500 do 1:5000 oraz digitalizację części PZGiK dla trzech gmin: Lubochnia, Rokiciny i Ujazd.


Powiat tomaszowski: rozstrzygnięcie dopiero przy piątym podejściu <br />
fot. gugik.gov.pl
fot. gugik.gov.pl
Zamówienie zrealizuje konsorcjum firm Geores z Rzeszowa oraz InterTIM z Suwałk za 2,577 mln zł brutto. Choć oferta znacznie przekraczała zaplanowany na ten cel budżet (1,933 mln zł), zamawiający zdecydował się go zwiększyć, z pewnością biorąc pod uwagę wcześniejsze perypetie związane z przetargiem.

Przypomnijmy, że urząd już czterokrotnie rozpisywał zamówienie na modernizację EGiB, w tym trzykrotnie wraz z dostawą baz BDOT500 i GESUT dla gminy Lubochnia. Kilkukrotnie ogłaszał też przetargi na bazy BDOT500 i GESUT dla dwóch pozostałych gmin. Jednak bezskutecznie, gdyż z powodu zbyt drogich ofert bądź braku propozycji postępowania te były unieważniane.

Jedynie za czwartym podejściem udało się podpisać umowę na modernizację EGiB dla gminy Lubochnia, ale tylko dla jednej spośród trzech części, na które zostało podzielone zamówienie. Choć oferta również w tym przypadku przekraczała budżet zamawiającego, ten zdecydował się ją zwiększyć. Dla pozostałych części zamówienie unieważniono (na podst. ast. 93 ust. 1 pkt 1 Pzp), uznając złożone oferty za nieważne.

Tym razem zamówienie stanowi jedną całość. Jest ono elementem wartego 12 mln zł projektu „Rozwój e-usług publicznych z zakresu infrastruktury informacji przestrzennej” realizowanego w ramach RPO Województwa Łódzkiego.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS