Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-10| Software

Nowa wersja oprogramowania polowego Carlson SurvCE/SurvPC

Tydzień po premierze nowego odbiornika GNSS Carlson Software zaprezentował kolejną wersję swojego flagowego produktu, którym jest program polowy do obsługi odbiorników GNSS i tachimetrów. Użytkownicy SurvCE (lub jego desktopowej wersji SurvPC) znajdą wiele nowych funkcji i ulepszeń.


Nowa wersja oprogramowania polowego Carlson SurvCE/SurvPC

W wersji 6.07 producent skupił się m.in. na środowisku CAD, które jest dostępne w standardowej wersji programu. Nowy menadżer warstw pozwala na łatwiejsze zarządzanie plikami CAD oraz umożliwia wczytania podkładu Mapy Google lub WMS/WMTS. Osoby, które w codziennej pracy terenowej wykorzystują pliki LandXML znajdą ulepszoną opcję importu pliku TIN ze wspomnianego wcześniej formatu. Takie rozwiązanie pozwala na łatwe tyczenie powierzchni m.in. podczas obsługi inwestycji budowlanych. Carlson Software, pomimo że ma w swojej ofercie bogaty wybór programów biurowych CAD, dba o kompatybilność z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Przykładem jest ulepszona funkcja eksportu plików DXF. Program sprawdza, czy nazwy warstw są zgodne z wymaganiami Autodesk, a w razie konieczności wprowadza niezbędne zmiany.

Carlson SurvCE to program, który w Polsce kojarzony jest przede wszystkim z obsługą odbiorników GNSS i tachimetrów. Producent wprowadził również kilka zmian, które dotyczą obsługi tych instrumentów geodezyjnych. Opcja „Tolerancja pomiarów GNSS” pozwala od teraz na ustawienie minimalnego statusu odbiornika – autonomiczny, DGPS, float, fixed lub SureFix. Ten ostatni dotyczy odbiorników z technologią SureFix, którego przykładem jest najnowszy Carlson BRx7. Wersja 6.07 jest w pełni kompatybilna z ww. odbiornikiem. Intuicyjna kalibracja sensora IMU trwa zaledwie kilkanaście sekund. Dodatkowa ikonka widoczna w ekranie pomiaru/tyczenia na bieżąco informuje użytkownika o statusie sensora IMU, którego dokładność może sprawdzić korzystając z nowej funkcji One Point Test. Dzięki tym rozwiązaniom pomiary z wychyloną tyczką stają się bardziej przyjazne, a geodeci zyskują nad nimi pełną kontrolę.
Carlson nie zapomniał również o tych, którzy wykorzystują SurvCE do jednoczesnej obsługi odbiornika GNSS i tachimetru robotycznego. Podczas konfiguracji pomiarów hybrydowych użytkownik może sprawdzić, czy tachimetr jest odpowiednio spoziomowany.

Nowa wersja programu to również kilka nowych instrumentów geodezyjnych, które zostały dodane do szerokiej biblioteki wspieranych urządzeń. Oprócz wspomnianego wcześniej nowego odbiornika Carlson BRx7 na uwagę zasługuje również obsługa sondy głębokości Bathylogger DFX. Nowych funkcji, poza wymienionymi w artykule, jest znacznie więcej.
Szczegółowe informacje oraz możliwość darmowego przetestowania rozwiązań Carlson po kontakcie z polskim przedstawicielem producenta.

Źródło: Carlson Software


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS