wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-06| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Ponad 50 lat pracy zawodowej Andrzeja Myłki

24 lipca br. po ponad pół wieku pracy zawodowej na emeryturę przeszedł inż. Andrzej Myłka – wieloletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Szczecinie.


Ponad 50 lat pracy zawodowej Andrzeja Myłki

Andrzej Myłka przygodę z geodezją rozpoczął w Technikum Geodezyjnym w Szczecinie, które ukończył w 1969 r. Następnie podjął pracę jako wykonawca prac geodezyjnych w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym Gospodarki Komunalnej w Szczecinie. W tym czasie rozpoczął studia zawodowe na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Geodezji i Kartografii, które ukończył w 1977 r., uzyskując tytuł inżyniera geodety.

W 1976 r. został kierownikiem Pracowni Fotogrametrii w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym w Szczecinie. Równocześnie podjął studia podyplomowe z zakresu fotogrametrii inżynierskiej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (ukończone w 1979 r.) oraz z zakresu metod zarządzania przedsiębiorstwem (1981 r.). W latach 1986-1991 uzyskał uprawnienia zawodowe z zakresu: pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, podziałów i rozgraniczeń nieruchomości oraz sporządzania dokumentacji dla celów prawnych, a także geodezyjnej obsługi inwestycji.

Po likwidacji OPGK w 1991 r. znalazł zatrudnienie w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, gdzie powierzono mu zorganizowanie Pracowni Inwentaryzacji Sieci i Obiektów Wodno-Kanalizacyjnych. W 1995 r. na mocy porozumienia prezydenta Szczecina z dyrektorem ZWiK Andrzej Myłka został zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Szczecinie z zadaniem utworzenia Biura Systemu Informacji o Terenie w Wydziale Informatyki UM.

W 1997 r. utworzono Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Szczecinie. Jednym z pierwszych pracowników ośrodka był Andrzej Myłka, który uczestniczył w uruchamianiu jego działalności i przejmowaniu materiałów zasobu. 26 marca 1999 r. Zarząd Miasta Szczecina powierzył mu stanowisko dyrektora tej instytucji, które zajmował nieprzerwanie do 24 lipca br. – tj. przez okres ponad 21 lat. W tym czasie nastąpił rozwój ośrodka, a państwowy zasób geodezyjny uległ przekształceniu z postaci „papierowej” do cyfrowej; został także uruchomiony portal e-Ośrodek.

W piątek 24 lipca Andrzej Myłka pożegnał się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz Biura Geodety Miasta UM Szczecin. Było mnóstwo życzeń, uśmiechu, uroniono też niejedną łezkę.

Będzie nam brakowało wiedzy, doświadczenia i mądrości życiowej inż. Andrzeja Myłki. Pewnie przyjdzie nam jeszcze nie raz poprosić Go o opinie, radę, pomoc i wsparcie.

Wojciech Wnuk, Geodeta Miasta Szczecin


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS