Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-08-05| GNSS

GSA: Konkurs na nowatorskie rozwiązania geomatyczne z wykorzystaniem technologii satelitarnych

Europejska Agencja GNSS (GSA, The European Global Navigation Satellite Systems Agency) we współpracy z Europejską Organizacją Geodetów (CLGE, Comité de Liaison des Géomètres Européens) ogłosiła konkurs pod hasłem „Geomatics on the Move 2020”, którego celem jest promocja innowacyjnych rozwiązań geomatycznych wykorzystujących dane i usługi satelitarne z unijnych programów: Galileo, EGNOS i Copernicus.


GSA: Konkurs na nowatorskie rozwiązania geomatyczne z wykorzystaniem technologii satelitarnych
Konkurs jest podzielony na dwa etapy. W pierwszym każdy może przesłać swój pomysł w formie postera (zgłoszenia do 16 października br.). Następnie GSA i CLGE wybiorą 10 najlepszych projektów (wyniki zostaną ogłoszone 30 października), które zaprezentowane zostaną podczas finału. Odbędzie się on wirtualnie podczas Europejskiego Tygodnia Kosmicznego (7-11 grudnia 2020 r.). Do tego czasu finaliści będą mogli dopracować swoje prezentacje, korzystając z profesjonalnego doradztwa i szkolenia, które zapewnią organizatorzy.

W konkursie przyznanych zostanie 10 nagród o łącznej wartości 30 tys. euro w dwóch kategoriach (po 5 w każdej kategorii). Pierwsza obejmuje tradycyjne rozwiązania, zgłoszone w niej pomysły powinny opierać się na EGNSS z wykorzystaniem tradycyjnego sprzętu pomiarowego czy odbiorników GNSS do takich zastosowań, jak: geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, kataster, geodezja morska, górnicza czy tworzenia map w systemach informacji geograficznej. Druga kategoria ukierunkowana jest na zintegrowane rozwiązania geomatyczne, które wykorzystują systemy nawigaci satelitarnej Galileo lub EGNOS. W tej kategorii pomysły mogą opierać się na nowoczesnych technologiach, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, mobilne mapowanie, skanery laserowe czy bezzałogowce jako uzupełniające źródło pozyskiwania danych. W obu kategoriach rozwiązania mogą być również wspierane lub łączone z danymi satelitarnymi programu Copernicus.

Źródło: GSA


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama