wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-05| GNSS

GSA: Konkurs na nowatorskie rozwiązania geomatyczne z wykorzystaniem technologii satelitarnych

Europejska Agencja GNSS (GSA, The European Global Navigation Satellite Systems Agency) we współpracy z Europejską Organizacją Geodetów (CLGE, Comité de Liaison des Géomètres Européens) ogłosiła konkurs pod hasłem „Geomatics on the Move 2020”, którego celem jest promocja innowacyjnych rozwiązań geomatycznych wykorzystujących dane i usługi satelitarne z unijnych programów: Galileo, EGNOS i Copernicus.


GSA: Konkurs na nowatorskie rozwiązania geomatyczne z wykorzystaniem technologii satelitarnych
Konkurs jest podzielony na dwa etapy. W pierwszym każdy może przesłać swój pomysł w formie postera (zgłoszenia do 16 października br.). Następnie GSA i CLGE wybiorą 10 najlepszych projektów (wyniki zostaną ogłoszone 30 października), które zaprezentowane zostaną podczas finału. Odbędzie się on wirtualnie podczas Europejskiego Tygodnia Kosmicznego (7-11 grudnia 2020 r.). Do tego czasu finaliści będą mogli dopracować swoje prezentacje, korzystając z profesjonalnego doradztwa i szkolenia, które zapewnią organizatorzy.

W konkursie przyznanych zostanie 10 nagród o łącznej wartości 30 tys. euro w dwóch kategoriach (po 5 w każdej kategorii). Pierwsza obejmuje tradycyjne rozwiązania, zgłoszone w niej pomysły powinny opierać się na EGNSS z wykorzystaniem tradycyjnego sprzętu pomiarowego czy odbiorników GNSS do takich zastosowań, jak: geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, kataster, geodezja morska, górnicza czy tworzenia map w systemach informacji geograficznej. Druga kategoria ukierunkowana jest na zintegrowane rozwiązania geomatyczne, które wykorzystują systemy nawigaci satelitarnej Galileo lub EGNOS. W tej kategorii pomysły mogą opierać się na nowoczesnych technologiach, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, mobilne mapowanie, skanery laserowe czy bezzałogowce jako uzupełniające źródło pozyskiwania danych. W obu kategoriach rozwiązania mogą być również wspierane lub łączone z danymi satelitarnymi programu Copernicus.

Źródło: GSA


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS