wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-03| Sprzęt, Przetargi

Policja zamawia tachimetry

Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na dostawę przenośnych urządzeń do laserowego pomiaru punktów w przestrzeni (tachimetrów) – pomiaru odległości i trójwymiarowego odwzorowywania miejsca zdarzenia drogowego. Wartość zamówienia to minimum 6 mln zł (szacunek na podstawie wadium).


Policja zamawia tachimetry <br />
fot. Wikipedia/Kub347
fot. Wikipedia/Kub347
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 70 sztuk tachimetrów oraz instruktażu dla 280 funkcjonariuszy z możliwością skorzystania z prawa opcji. Prawo opcji obejmuje: maksymalnie 7 sztuk tachimetrów oraz instruktaż dla maksymalnie 28 funkcjonariuszy.

Minimalne wymagania dla zamawianych urządzeń to m.in.: powiększenie lunety 25x, zasięg przy pomiarze lustrowym 2000 m, przy bezlustrowym 500 m, dokładność przy pomiarze na pryzmat to 7 mm/1000 m, IP65, czas jednego pomiaru maks. 7 s, a dokładność pomiaru kątów to 5". Natomiast waga nie może przekraczać 15 kg.

Termin dostawy urządzeń to 12 tygodni od podpisania umowy, natomiast instruktaż należy zrealizować maksymalnie w ciągu 5 miesięcy od podpisania umowy (dotyczy to również prawa opcji).

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 180 tys. zł można składać do 3 września br. Kryteriami ich oceny będą: cena (60%), okres gwarancji (30%) i długość trwania instruktażu (10%).

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A nie mówiłem że inne branże zajmą się życzeniem granic? przecież tachimetr nie będzie się marnować po godzinach. Będzie tak jak z życzeniami. Nikt nie będzie zgłaszać i oddawać wznowień to je usuną z prawa (obowiązek zgłaszania i dodawania
 1 
odpowiedz zgłoś
Jest w tym plus policja musiał by zaktualizować za darmo MZ (i całą bazę danych) z miejsca wypadku. Z pasem ochronnym 30 m od miejsca wypadku.
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Jest Z całego serca prześmiewcy życzę wam takiej pracy. Jak sobie pooglądacie ofiary to takimi chojrakami nie będziecie.
 1 
odpowiedz zgłoś
Przecież po co mierzyć całą sytuację terenową. Wystarczy pomierzyć auta, ślady hamowania i inne istotne szczegóły, które z oczywistych względów nie znajdują się na naszej cudownej mapie zasadniczej. Policja jako organ administracji mogłaby za darmo pobierać mapy z zasobu. A dlaczego tego nie robi. Hm. Oni wiedza że te cudowne opracowanie, na które składają się my geodeci jest do d... i lepiej jeszcze raz pomierzyć. Ot takie przemyślenia
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Przecież po co mierzyć Robiłeś to kiedyś ? Tak lub nie ? Na mapie z zasobu masz ślady z wypadku ?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Przecież po co mierzyć Zależy od powiatu, w niektórych faktycznie tego nie wprowadzają na mapę. Wiesz jak jest prawo powiatowe.
 2 
zgłoś
odp: odp: Przecież po co mierzyć Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź. Napisałem, że po co mierzyć sytuację skoro są BDOTY. A wystarczy tylko domierzyć ślady hamowania, ustawienie pojazdów po zdarzeniu i te elementy, które logicznie myślący geodeta wie że nie ma na mapie. Tu tyko chodzi o sytuację, która jest na mapie czyli krawężniki, drzewa, chodniki itd. No ale jak ktoś czyta bez zrozumienia to co ja poradzę...
zgłoś
odp: odp: Przecież po co mierzyć A nie wpadłeś na to że pomiary są w układzie lokalnym ? Że elementy infrastruktury mogą wskutek wypadku się przemieścić ? Że może mapa zasadnicza nie pokrywa całości kraju i ma różną aktualność a do celów dowodowych musi być protokół opisujący to co w miejscu wypadku znajdowało się w momencie wypadku ? Wystarczy myśleć, skoro zaś mama wmawiała ci że czytasz bez zrozumienia nie musisz wszystkim dookoła tego oznajmiać. Wstawka za wstawkę.
zgłoś
odp: odp: Przecież po co mierzyć Dobra, to może inaczej chodzi mi tylko o to że skoro mamy mapę zasadnicza to można bu ją wykorzystać do domierzania śladów hamowania. Czego nie nie rozumiesz? xox jesteś w ogóle geodetą?
zgłoś
A co jak policjant wyznaczy punkt graniczny z geoportalu. Bez zgłoszenia pracy bez uprawnień ale za to z tachimetrem o zasięgu 2000 m. Kto poniesie za to odpowiedzialność? Już to widzę jak policjanci tyczą domki z krótkiej bazy ale z celową ponad kilometrową nic dobrego z tego nie będzie.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: A co jak To wówczas nie wyznaczy tylko sobie wkopie jakiś betonowy słupek który nic nie znaczy. Zupełnie jak dzisiaj.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Bez zgłoszenia i uprawnień nie maja prawa :P W moim skromnym przekonaniu bez uprawnień panowie nie mają prawa nic mierzyć. Takie mamy PGiK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Bez zgłoszenia i uprawnień nie maja prawa :P A potem uprzejmy donos aby Wingik przeprowadził kontrolę wykonawcy geodezyjnego działającego bez zgłoszenia pracy.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS