wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-30| Firma

Wyniki finansowe Garmina w czasach pandemii

Mimo spadku przychodów firma Garmin – producent odbiorników satelitarnych, jest zadowolona ze swoich wyników finansowych za II kwartał br.


Wyniki finansowe Garmina w czasach pandemii <br />
Jedna z tegorocznych nowości Garmina - zegarek Tactic Delta
Jedna z tegorocznych nowości Garmina - zegarek Tactic Delta

W analizowanym okresie sprzedaż spółki wyniosła 870 mln dolarów, co w porównaniu z ubiegłym rokiem oznacza spadek o 9%. W podziale na segmenty największy spadek przychodów dotknął rozwiązania samochodowe (46%) oraz dla lotnictwa (31%), natomiast w przypadku produktów z kategorii Marine i Outdoor spółka zanotowała wzrosty (odpowiednio o 17% i 4%).

Zysk netto firmy wyniósł z kolei 184 mln dolarów, czyli o 40 mln dol. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

– Garmin osiągnął dobre wyniki finansowe za II kwartał w okresie pełnym bezprecedensowych wyzwań. Dzięki popularnym produktom fitness, morskim i outdoorowym od kwietniowych minimów warunki biznesowe szybko się poprawiły. Wierzymy, że te wyniki potwierdzają prężny charakter naszej działalności i dużą użyteczność naszych produktów – komentuje najnowszy raport finansowy Cliff Pemble, prezes i dyrektor generalny Garmin Ltd.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ciekawe czy równie zadowoleni są z niedawnego ataku hakerskiego na własną infrastrukturę https://niebezpiecznik.pl/post/garmin-zhackowany-s tanela-linia-produkcyjna-i-synchronizacja-zegarkow /
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS