wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-30| Mapy

Mapy Google oferują lepsze dane o ograniczeniach prędkości

Akurat od tegorocznych wakacji Mapy Google powinny oferować pełniejsze dane o ograniczeniach prędkości na polskich drogach.


Mapy Google oferują lepsze dane o ograniczeniach prędkości

Tak wynika z zestawienia, które jest publikowane przez tę korporację i pokazuje jakość warstw w poszczególnych krajach. Jeśli chodzi o ograniczenia prędkości, dotychczas Google twierdził, że wprawdzie funkcja wyświetlania tych danych jest u nas dostępna, ale oferuje ograniczoną jakość i dostępność. Teraz status tej warstwy zmieniono na „dobra jakość i dostępność”.

Dodajmy, że informacje o limitach prędkości wyświetlają się na Mapach Google tylko w trybie nawigacji samochodowej, w rogu ekranu.

Polskie Mapy Google w światowej czołówce

Na marginesie warto zauważyć, że Polska jest jednym z niewielu państw, gdzie wszystkie 7 parametrów (kafle map, geokodowanie, natężenie ruchu, nawigacja samochodowa, nawigacja rowerowa, nawigacja piesza oraz wspomniane ograniczenia prędkości) ma najwyższy status. Oprócz naszego kraju dotyczy to: Austrii, Belgii. Kanady, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Luksemburga, Meksyku, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
.... Jeśli u nas są w światowej czołówce to tylko szkoda innych krajów... Bo wcale nie jest tak pięknie :)
 3 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS