wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-29| GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Sygnalizacja świetlna pod kontrolą lidarów

Amerykańska firma Velodyne – jeden z największych producentów skanerów laserowych, podpisała wieloletnie porozumienie z Blue City Technology na dostawę skanerów, które posłużą do innowacyjnego monitorowania ruchu drogowego.


Sygnalizacja świetlna pod kontrolą lidarów

Instrumenty te będą składową zaawansowanych systemów sterowania sygnalizacją świetlną, które w Stanach Zjednoczonych wdraża Blue City Technology. Na skrzyżowaniach montowane będą skanery Velodyne Ultra Puck, które mają śledzić aktualny ruch nie tylko samochodów, ale także pieszych i rowerzystów. Na podstawie pomiarów lidaru algorytm będzie odpowiednio sterować sygnalizacją świetlną, tak aby zapewnić możliwie najlepsza płynność ruchu. Co ważne, system ten może być wykorzystywany także do automatycznego wykrywania nietypowych sytuacji, np. gdy w pobliżu przewróci się człowiek.

Firma Velodyne wymienia trzy kluczowe zalety użycia skanera w rozwiązaniu Blue City Technology. Pierwsza to możliwość objęcia całego skrzyżowania przez raptem jedno urządzenie, co jest zasługa bardzo szerokiego pola widzenia modelu Ultra Puck (360 stopni). Druga to zapewnienie anonimowości przechodniów – w przeciwieństwie do systemów bazujących na kamerach lidar nie rejestruje bowiem indywidualnych cech, takich jak kolor skóry czy włosów. Trzecie zaleta to skuteczne działanie w różnych warunkach pogodowych i oświetleniowych.

– Firma Blue City Technology staje się liderem w branży inteligentnych systemów transportowych. Jej innowacyjne wykorzystanie skanerów Velodyne do dostarczania szczegółowych informacji o ruchu ulicznym zapoczątkuje nową erę inteligentnej infrastruktury – powiedział Jon Barad, wiceprezes ds. rozwoju biznesowego w Velodyne Lidar. – Wierzymy, że dzięki generowaniu w czasie rzeczywistym i dokładnym wykrywaniu korków ulicznych oraz pieszych Blue City poprawi jakość życia ludzi, czyniąc systemy ruchu bardziej inteligentnymi, wydajnymi, bezpiecznymi i skutecznymi – dodaje.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS