wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-29| Sprzęt

Topcon prezentuje apkę dla niwelatorów rurowych

Firma Topcon wprowadziła na rynek niwelator rurowy TP-L6. Instrument wyróżnia przede wszystkim możliwość sterowania z poziomu aplikacji mobilnej, przez Bluetooth.


Topcon prezentuje apkę dla niwelatorów rurowych
Topcon prezentuje apkę dla niwelatorów rurowych

Jak podkreśla producent, takie rozwiązanie znacząco podnosi produktywność i bezpieczeństwo wykonywania pomiarów. Dzięki niemu możemy bowiem zdalnie, bez konieczności wchodzenia do studzienki, regulować pochylenie i kierunek wiązki, a także wybierać różne konfiguracje lasera. Co istotne, z poziomu jednego smartfona czy tabletu możemy sterować wieloma instrumentami.

– W dzisiejszym świecie szeroko wykorzystujemy mobilne urządzenia i aplikacje, które zwiększają wydajność bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Topcon od dawna jest liderem w branży dzięki postępowi w technologii laserowej. Teraz jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do tego sukcesu, wprowadzając aplikację mobilną w tym segmencie – powiedział Murray Lodge, starszy wiceprezes ds. budownictwa w firmie Topcon. – Jest to część naszej inicjatywy mającej na celu udostępnienie łatwości obsługi typowej dla aplikacji mobilnych oraz podejścia „bring-your-own-device” w kolejnych zastosowaniach, by jeszcze bardziej przyspieszyć realizację różnych zadań – dodaje.

Jeśli chodzi o sam niwelator TP-L6, Topcon zwraca w nim uwagę przede wszystkim na: kompaktowe wymiary, niewielką wagę, możliwość wyboru między zielonym a czerwonym laserem, pracę w pochyleniu w zakresie od -15 do 40% czy pojemną baterię pozwalająca na 60 godzin pracy.

– Topcon już dwie dekady temu był pionierem w wykorzystaniu zielonego lasera, a dziś nasza opatentowana technologia zapewnia wykonawcom narzędzia gwarantujące najwyższą produktywność w każdych warunkach układania rur – podkreśla Murray Lodge.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rozumiem że skoro Topcon prezentuje cytuję "apkę" to dziennikarze są na wakacjach a redakcję przejęła gimbaza, tak?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Rozumiem Termin używany nie tylko przez "gimbazę", ale i obecny w słowniku języka polskiego. Wakacyjnie pozdrawiamy
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Rozumiem Siemka - mam dla was niusika otóż Topcon jornął apkę na fon. Nowy styl Geoforum, wakacyjnie i na luzie, serwusik.
 1 
zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS