wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-28| Geodezja, GIS, Kataster

Powiat opoczyński zakończył projekt geodezyjny

Starostwo w Opocznie zakończyło realizację projektu pn. „Rozwój usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną przez Powiat Opoczyński” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.


Powiat opoczyński zakończył projekt geodezyjny

Zakres przedsięwzięcia obejmował przekształcenie zasobów geodezyjnych i kartograficznych z postaci analogowej do cyfrowej, utworzenie baz danych, łącznie z metadanymi. Realizacja zadań związanych z digitalizacją zasobu i tworzeniem rozbudowanych baz danych zwiększyła zakres i jakość świadczenia e-usług drogą elektroniczną.
Dzięki realizacji projektu starostwo udostępniło on-line poprzez geoportal interesariuszom (m.in. organom administracji publicznej, obywatelom, inwestorom, instytucjom branżowym i przedsiębiorstwom) uaktualnione o pozyskane w toku prac zrealizowanych w ramach projektu informacje o obiektach gromadzonych w powiatowych rejestrach publicznych.

W ramach przedsięwzięcia wdrożono 7 nowych e-usług on-line o stopniu dojrzałości co najmniej 4 na bazie istniejącego geoportalu:
• 3 usługi dedykowane, przede wszystkim dla rzeczoznawców majątkowych, umożliwiające przeglądanie rejestru cen i wartości nieruchomości, zamawianie danych z tego rejestru, dokonywanie opłaty on-line i pobieranie danych;
• usługę umożliwiającą komornikom sprawdzanie czy dana osoba występuje lub nie w bazie danych ewidencji gruntów i budynków;
• usługę zamawiania mapy ewidencyjnej i zasadniczej, dającą możliwość złożenia wniosku on-line, otrzymania przez zamawiającego dokumentu obliczenia opłaty, dokonania opłaty on-line, otrzymania licencji oraz map w postaci elektronicznej bądź papierowej;
• usługę generowania dokumentu obliczenia opłaty wraz z płatnością elektroniczną, również dedykowaną dla wszystkich klientów zamawiających materiały zasobu geodezyjnego i kartograficznego;
• usługę pobrania danych z zasobu geodezyjnego i kartograficznego z obszaru zgłoszonej pracy geodezyjnej, dedykowaną dla geodetów wykonawców prac, umożliwiającą automatyczne pobranie materiałów.

Główny cel realizacji projektu, zwiększone wykorzystanie e-usług publicznych w tym informacji i zasobów sektora publicznego przez mieszkańców powiatu opoczyńskiego oraz województwa łódzkiego został osiągnięty. Wdrożone e-usługi usprawniają i przyspieszają wymianę informacji w relacjach obywatel – urząd czy urząd – urząd, pozwalają na załatwianie spraw bez konieczności wizyt w urzędzie, co jest też niezwykle przydatne w czasie pandemii koronawirusa.

Źródło: Powiat Opoczyński


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS