wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-24| GIS, Teledetekcja, Edukacja

AGH: Rusza nabór na nowe studia podyplomowe

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie ogłasza nabór na I edycję studiów podyplomowych w zakresie „Geoinformacja w rozpoznaniu podłoża budowlanego” w roku akademickim 2020/2021.


AGH: Rusza nabór na nowe studia podyplomowe
Studia są adresowane do osób pracujących lub związanych z branżą geologiczną lub budowalną, które chcą podnieść kwalifikacje poprzez poszerzenie wiedzy teoretycznej i nabycie umiejętności praktycznych w zakresie cyfryzacji i geopozycjonowania wyników badań rozpoznania podłoża budowlanego oraz sporządzania cyfrowej dokumentacji badań podłoża z wykorzystaniem nowoczesnych baz i modeli geoprzestrzennych. Dotyczy to zarówno osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (projektowanie, realizacja, dokumentowanie badań podłoża budowlanego), jak i osób pracujących w administracji państwowej.

Celem prowadzonych zajęć będzie prezentacja aktualnego stanu wiedzy oraz praktycznych możliwości i ograniczeń metod cyfryzacji i geopozycjonowania wyników badań podłoża. Szczególny nacisk zostanie położony na integrację geoprzestrzenną wyników badań pozyskiwanych różnymi metodami, która pozwoli na tworzenie spójnej cyfrowej dokumentacji.

W zespole prowadzących zajęcia będą pracownicy Wydziału Geodezji Górniczej i Inzynierii Środowiska AGH (Katedry Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa oraz Katedry Geoinformacji, Fotogrametrii i Teledetekcji Środowiska), a także Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH (Katedry Geofizyki oraz Katedry Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej). Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się również pracownicy Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kandydaci muszą spełniać podstawowe kryterium, jakim jest ukończenie przynajmniej studiów licencjackich/inżynierskich. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc – 50. Studia trwają 2 semestry, ich koszt wynosi 5600 zł (2800 zł za semestr).

Szczegóły

Źródło: AGH


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS