wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-24| GIS, Mapy

Rewitalizacja Łodzi na panoramach i danych 3D

Na łódzkim portalu rewitalizacji można oglądać pierwsze z ponad tysiąca zdjęć panoramicznych prezentujących wybrane rejony miasta sprzed i po rewitalizacji. Na stronie dostępne są również do pobrania modele 3D łódzkich budynków i mebli miejskich.


Rewitalizacja Łodzi na panoramach i danych 3D
Rewitalizacja Łodzi na panoramach i danych 3D

W nowej siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi przy al. Kościuszki 19 zaprezentowano pierwsze efekty laserowego skanowania rewitalizowanych przestrzeni Łodzi na przykładzie kamienicy przy ul. Tuwima 46, gdzie mieści się obecnie Biblioteka Tuvim. Ciekawostką są również panoramy miejsc na razie niedostępnych, gdzie np. będą przebiegały przebicia między kwartałami, albo zamknięte dziś budynki i podwórka oczekujące na rewitalizację.

– W ramach projektu dofinansowanego z środków unijnych MPU wykonuje zdjęcia panoramiczne 360° przestrzeni miasta przed i po rewitalizacji. Powstało już ponad tysiąc takich panoram, a pierwsze z nich można oglądać na portalu rewitalizacji, gdzie będą publikowane kolejne materiały – wyjaśnia Joanna Brzezińska z Biura Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ.

Panoramy przedstawiają budynki, ulice, parki i pasaże przeznaczone do remontu w ramach rewitalizacji. Dzięki nim można obserwować zmiany, jakie zachodzą w tym mieście, a także zebrać materiał porównawczy do badań czy udokumentować obraz dawnej Łodzi.

Na portalu dostępna jest również cyfrowa mapa rewitalizowanych obszarów wielkomiejskich, z której można pobrać modele 3D powstałe w ramach projektu. Są to zarówno budynki oraz drzewa, jak i zestaw łódzkich mebli miejskich. Modele 3D są dostępne dla każdego. Mogą znacząco ułatwić przygotowywanie projektów architektonicznych i urbanistycznych oraz inwestycji w Łodzi, a także wspomóc prace naukowe i badawcze.

Źródło: UM Łodzi, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS