wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-23| Geodezja, Przetargi

GUGiK rozbuduje UMM na potrzeby resortu finansów

Uniwersalny Moduł Mapowy ma zostać rozbudowany o moduł GEOINFO przeznaczony dla Krajowej Administracji Skarbowej – przetarg na te prace właśnie ogłosił GUGiK.


GUGiK rozbuduje UMM na potrzeby resortu finansów <br />
Uniwersalny Moduł Mapowy
Uniwersalny Moduł Mapowy

Pilotażowe prace nad tym modułem rozpoczęto jeszcze pod koniec 2018 roku, powierzając je firmie Intergraph Polska (będącej jednocześnie twórcą UMM). Jak wyjaśniał wówczas GUGiK, GEOINFO (nazwa nie ma nic wspólnego z oprogramowaniem firmy Systherm-Info) ma być innowacyjnym rozwiązaniem dla Krajowej Administracji Skarbowej, które będzie wspierać tę instytucję w zakresie analiz przestrzennych ukierunkowanych na rozpoznawanie, wykrywanie i zwalczanie przestępczości ekonomicznej.

Ogłoszony właśnie przetarg ma doprowadzić do pełnego wdrożenia tego oprogramowania. Jak wyjaśniono w dokumentacji, z uwagi na to, że GEOINFO przetwarza dane wrażliwie, w ramach zamówienia wykonane zostaną prace polegające na przeniesieniu wybranych komponentów przetwarzających oraz realizujących prace analityczne na danych finansowych, osobowych i podatkowych do wydzielonej infrastruktury Ministerstwa Finansów. Wykonane zostaną też prace konfiguracyjne zapewniające właściwe współdziałanie komponentów pomiędzy infrastrukturą GUGiK i partnerów projektu.

Przedmiot zamówienia musi zostać zrealizowany do 18 grudnia br. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 36 tys. zł można składać do 7 sierpnia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Znak towarowy. Nr zgłoszenia: Z.118763, Data zgłoszenia: 16.02.1993, Data udzielenia prawa: 27.02.1993, Rodzaj znaku towarowego: słowno-graficzny, Numer prawa wyłącznego: R.089277, Zgłoszenie w: Urząd Patentowy RP,
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Znak towarowy. ale panie prezesie, czy system nie nazywa się czasem GEO-INFO (myślnik w środku)? Dalszy ciąg jest zbyteczny.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Znak towarowy. Mam pomysł na innowacyjny systemowy rozsiewacz gnojowicy z modułem GPS - myślę o nazwie Geosystem oczywiście bez myślnika. Będzie ok ?
 7 
zgłoś
odp: odp: Znak towarowy. Bzdury Pan/Pani pisze o tym myślniku. Polecam przeczytać wcześniejszy komentarz Pana Zbigniewa Figasa "identyczność lub podobieństwo". Dalszy ciąg jest zbyteczny.
 4 
zgłoś
odp: odp: Znak towarowy. abc: nie zgodze sie. Oczywiscie, ze gdyby np. geosystem albo geobid zaczeli sprzedawać program GEOINFO to byloby to naruszenie tej zasady. Ale to jest nazwa jakiegos modulu analitycznego w geoportalu/umm wiec bez przesady. Nie ma tu miejsca na identycznosc lub podobienstwo z powodu identycznosci towarow. Gdyby taka zasada zachodzila, to nalezy wtedy scigac firmy, ktore maja taka nazwe, albo np uniwerek: http://geoinfo.amu.edu.pl/wpk/geoinfo.html W koncu tez ma cos wspolnego z mapami.
zgłoś
odp: odp: Znak towarowy. Jak dla mnie moduł w geoportalu zajmujący się danymi przestrzennymi jest całkiem blisko oprogramowania do danych przestrzennych Geo-Info. Jest nawet na to dowód. Jeśli spojrzymy na tekst powyżej redakcja specjalnie podkreśla odmienność jednego od drugiego bo jak widać również jej zdaniem zakres działania i nazwa są na tyle podobne że mogą wprowadzić w błąd. Natomiast nazwanie odmiennych pod względem funkcjonalnym produktów nie wprowadzi nikogo w błąd przy czym należy zauważyć że nazwa Geo-Info jest jak widać zastrzeżonym znakiem towarowym i podlega większej ochronie.
zgłoś
odp: odp: Znak towarowy. @one redakcja może napisać to co dziennikarz chce napisać i nie jest to dowód. Czy wiedziałeś o module analitycznym GEOINFO do UMM przed newsem? Nie sądzę. To jest dowód, że nikt nikogo nie wprowadza w błąd. Zawsze można zapytać w trybie dostępu do informacji publicznej kto i kiedy podpisał się pod projektem/umową/pomysłem utworzenia modułu z taką nazwą.
zgłoś
odp: odp: Znak towarowy. Oczywiście że skoro to tak młody produkt to Systherm Info może wystąpić do sądu o ochronę prawną i uzyskać środki zapobiegające w postaci nakazu zaprzestania używania zbieżnej nazwy mogącej wprowadzać w błąd. Szczególnie wymowa fonetyczna obu produktów jest nie do odróżnienia. Moduł analityczny nie wiadomo dlaczego akurat na serwerach GUGiKu przetwarzający dane wrażliwe jak dane KAS, SRP i korelujący na szczątkowym przyznam poziomie dane w grafach jest zawsze w kręgu moich zainteresowań. Szczególnie po odmowie kontroli przez UODO danych osobowych w GUGiK. Raczej zapytałbym się o podstawę prawną przetwarzania tego typu danych (określanych zresztą przez GGK jako wrażliwe) i sposoby ich zabezpieczania. Raczej pytałbym się prezesa UODO a nie GUGiK. To chciałeś usłyszeć po tej napastliwej wypowiedzi ?
zgłoś
odp: odp: Znak towarowy. najprawdopodobniej pomyliłeś mnie z kimś, z kim chcesz dyskutować, ale to zły adresat. Nie widzę nic napastliwego w swojej wypowiedzi. Stwierdzam nadal, że nikt z czytelników geoforum, no może poza byłym kierownikiem projektów, nie słyszał o takim cudactwie jak GEOINFO moduł analityczny UMM. I podtrzymuję tę tezę wraz z twierdzeniem, że to nie są równoważne produkty z systemem mapy numerycznej GEO-INFO firmy Systherm-Info. A poza konkursem, jeśli prezes Systherm-Info chciał osiągnąć sukces to powinien jednak zwrócić się do GUGIK, bo komentarz na geoforum nie jest formą pozwalająca na dochodzenie swoich spraw.
zgłoś
odp: odp: Znak towarowy. Proszę uważnie przeczytać przytoczony przeze mnie wyrok SN.
zgłoś
Komentarz wyrok Sądu Najwyższego z 11 lutego 2015 r. (I CSK 50/14) W świetle art. 9 ust. 1 b rozporządzenia nr 207/2009 wyłączność prawa właściciela do wspólnotowego znaku towarowego daje mu uprawnienie do zakazania używania bez jego zgody w obrocie handlowym oznaczenia, które z powodu identyczności lub podobieństwa do tego znaku oraz z powodu identyczności lub podobieństwa towarów i usług, których dotyczy wspólnotowy znak towarowy i to oznaczenie, istnieje prawdopodobieństwo wprowadzenia w błąd opinii publicznej, także przez skojarzenie oznaczenia ze znakiem towarowym.
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Komentarz Można dodać do tego jeszcze czyn nieuczciwej konkurencji w świetle ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. I należałoby zmienić w artykule słowo MA BYĆ na jest. Przecież za niego już wcześniej zapłacono i nawet podobno działa.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
analogia ... to jak oddanie FSO Syreny do szpachlowania karoserii w nadziei, że zacznie pływać jak najlepsza motorówka.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Naprawdę te wszystkie Franze przetwarzające dane osobowe nie będą już w GUGiK ? Smuteczek, aż strach o podstawę prawną tego przetwarzania naszego GGK zapytać.
 4 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS