wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-23| GNSS

Nagroda COSPAR dla naukowca z Wrocławia

Komitet do spraw Badań Przestrzeni Kosmicznej (Committee for Space Research, COSPAR) w ramach konkursu COSPAR Outstanding Paper Award for Young Scientists co dwa lata przyznaje nagrody dla młodych naukowców za wyróżniające się publikacje.


Nagroda COSPAR dla naukowca z Wrocławia
Obecna edycja konkursu obejmowała artykuły opublikowane w latach 2018-2020 w jednym z dwóch czasopism naukowych COSPAR: Advances in Space Research oraz Life Sciences in Space Research.

Dr inż. Paweł Hordyniec z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, specjalista z zakresu meteorologii GNSS, został nagrodzony za publikację zatytułowaną „Simulation of liquid water and ice contributions to bending angle profiles in the radio occultation technique” z zakresu badań nad ziemską atmosferą i klimatem (Scientific Commission A). Treść publikacji.

Wśród nagrodzonych naukowiec z UPWr jest jedynym reprezentującym nasz kraj. Pełna lista nagrodzonych w konkursie znajduje się na stronie internetowej COSPAR. Lista laureatów wraz z tytułami publikacji zostanie również opublikowana w nowym wydaniu biuletynu Space Research Today.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się podczas nadchodzącego 43. zebrania generalnego w Sydney w Australii (43rd COSPAR Scientific Assembly) na przełomie stycznia i lutego 2021 roku.

Źródło: IGiG UPWr, AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
!!! Gratulacje :):):)
 5 
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS